Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2024

Exposlanec Borguľa vyzval Sme rodina, aby vyjadrilo podporu Pellegrinimu. V otvorenom liste spomína Korčokovu aroganciu a hrubosťBývalý poslanec Martin Borguľa (Sme rodina) vyzýva predsedníctvo hnutia Sme rodina, aby vyjadrilo podporuZdieľať
3j2a3873 1 scaled e1674218899819 676x568 2.4.2024 (SITA.sk) - Bývalý poslanec Martin Borguľa (Sme rodina) vyzýva predsedníctvo hnutia Sme rodina, aby vyjadrilo podporu Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) v druhom kole prezidentských volieb.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024


Borguľa o to predsedníctvo žiada v otvorenom liste. Ako v liste uviedol, predstavitelia hnutia majú s oboma kandidátmi na prezidenta osobné skúsenosti.

Arogancia Ivana Korčoka


„Spomeňme si na aroganciu a hrubosť, s akou Ivan Korčok pretláčal zmluvu o odovzdávaní našich vojenských základní Američanom počas diskusie na túto tému v našom poslaneckom klube. Napriek nášmu racionálnemu prístupu a vecným argumentom, aby zmluva bola obojstranne výhodná, pán Korčok nebol ochotný dohodnúť sa ani len na drobných textových zmenách v uvedenej zmluve,“ uvádza Borguľa vo svojom liste.

Ako ďalší príklad Korčokovej arogancie Borguľa uviedol snahy v roku 2021 pomôcť bývalej poslankyni Zuzane Plhákovej, ktorá bola vystavená fyzickému násiliu na území cudzieho štátu.

S Pellegrinim len dobré skúsenosti


„Opakovane som vtedy, ako poslanec a člen Zahraničného výboru NR SR kontaktoval pána Korčoka, vtedajšieho ministra zahraničných vecí SR a žiadal ho o prešetrenie tohto prípadu, ale pán Korčok ma vysmial a povýšenecky odkázal, nech si to rieši pani Plháková sama,“ uviedol Borguľa. S Pellegrinim mali podľa neho iba dobré skúsenosti. Ako uviedol, Pellegrini sa správal ústretovo pri snahe pomôcť ľuďom a vyzdvihol aj jeho ochotu počúvať druhých.

„Nikdy sa nám neotočil chrbtom a vždy sa k nám správal normálne. A slovo normálnosť je hlavným identifikačným znakom nášho hnutia. Nášho správania a prístupu k politike. Oni aj my sa vždy snažíme o normálne správanie, snažíme sa o kultúrnu politiku a skutočnú pomoc ľuďom," vyhlásil Borguľa, podľa ktorého by sa predsedníctvo Sme rodina malo postaviť na stranu normálnosti, korektnosti, serióznosti. To podľa neho reprezentuje práve Pellegrini.
Zdroj: SITA.sk - Exposlanec Borguľa vyzval Sme rodina, aby vyjadrilo podporu Pellegrinimu. V otvorenom liste spomína Korčokovu aroganciu a hrubosť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chodkyňu v Liptovskom Hrádku zrazilo auto, zomrela pri prevoze do nemocnice
<< predchádzajúci článok
Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu