30. októbra 2007

Extraliga - Kežmarok - Zvolen

Hokej - Slovnaft extraliga - 21. kolo: SkiPark MHK Kežmarok - HKm Zvolen 3:5 (0:2, 0:1, 3:2) Góly: 46. Pavol Segľa (Šechný, Gábriš), 46. Brincko, 56. Pavličko (Drotár) - 7. Paciga (Lipiansky, J. Čierny), 18. J. ...

Hokej - Slovnaft extraliga - 21. kolo:

SkiPark MHK Kežmarok - HKm Zvolen 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
Góly: 46. Pavol Segľa (Šechný, Gábriš), 46. Brincko, 56. Pavličko (Drotár) - 7. Paciga (Lipiansky, J. Čierny), 18. J. Kopecký (L. Čierny, J. Čierny), 35. J. Čierny (Frühauf, Lipiansky), 53. F. Turek (Babka), 60. L. Čierny.
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff ml. - Kalina, Korba, 1500 divákov
Kežmarok: Klempa (21. J. Kučera) - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Lemešani, Žemba, Kall, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, Palovčík, Slaninák - Frank, Pavličko, Fedor - B. Fábry, P. Gajdoš, B. Ihnačák
Zvolen: V. Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Frühauf, Dlouhý, Cebák, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Paciga, Lipiansky, J. Čierny - Dubec, Chovan, L. Jurík

Duel dvoch tabuľkových susedov začali síce lepšie domáci hráči nabudení víťazstvom v Poprade, no boli to Zvolenčania, ktorí otvorili skóre v 7. min. Po nevinnej akcii sa ocitol Paciga osamotený pred bránkou domáceho tímu a bolo 0:1. O necelé tri minúty sa opäť Paciga ocitol vo výbornej príležitosti, v rozhodujúcej chvíli mu však skĺzol puk z hokejky a zo šance nebolo nič. V 12. min mohol vyrovnať Drotár, ale pred Hudáčekom dlho otáľal a zvolenský gólman mu stihol puk 'ukradnúť'. Pred prvou prestávkou v 18. min sa tímu spod Pustého hradu podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Brankár Klempa najprv s námahou zlikvidoval pokus L. Čierneho, no na pohotovú dorážku Kopeckého už bol prikrátky.
Aj v druhom dejstve pokračovali Zvolenčania vo vynikajúcom výkone a nedovolili Kežmarku dlhšie sa usadiť pred Hudáčekom. Výnimkou bola iba strela Palovčíka v 25. min, puk doslova 'tancoval' na bránkovej čiare, obrana Zvolena ho však napokon stihla poslať do bezpečia. Následne sa na druhej strane nepresadili Chovan, Klouda ani Krayzel. V 35. min sa však J. Čierny nemýlil, keď doklepol puk za už prekonaného J. Kučeru. Tretia tretina priniesla gólovú prestrelku s úspešným koncom pre Zvolen. Domácim sa v 46. min podarilo znížiť v priebehu 25 sekúnd na rozdiel jediného gólu, keď sa do streleckej listiny zapísali Pavol Segľa a Brincko. V 53. min poslal hostí do dvojgólového vedenia J. Čierny, no o necelých päť minút pred treťou sirénou znížil na 3:4 Pavličko. O osude duelu rozhodol 11 sekúnd pred koncom gólom do prázdnej bránky pri power-play Kežmarku obranca L. Čierny. Zvolenčania tak po pohodlnom domácom víťazstve nad Košicami bodovali naplno aj v Kežmarku a v tabuľke predstihli práve Podtatrancov.