10. januára 2010

Extraliga - Košice - Slovan

Hokej - Slovnaft extraliga - 35. kolo základnej časti: HC Košice - HC Slovan Bratislava 3:5 (1:0, 2:3, 0:2) Góly: 14. P. Mikuš (Kmiť, Juraj Faith), 21. P. ...

Bez názvuFoto: SITA

BRATISLAVA 10. januára (SITA) - Hokej - Slovnaft extraliga - 35. kolo základnej časti:

HC Košice - HC Slovan Bratislava 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Góly: 14. P. Mikuš (Kmiť, Juraj Faith), 21. P. Bartoš (Dravecký, Juraj Faith), 25. Juraj Faith (Jenčík) - 36. Hujsa (Štajnoch, Lažo), 38. Lažo (Vaic, Lipiansky), 39. Hujsa, 49. Lažo (Vaic), 57. Lipiansky (Vaic)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Tornay, 8288 divákov

Košice: Halász - Grman, J. Tabaček, Šeda, P. Mikuš, Deyl, Kledrowetz - P. Bartoš, Húževka, Dravecký - Kmiť, Juraj Faith, Jenčík - Vorel, Šachl, Rudolf Hun - Juraj Sýkora, S. Gron, Šimurda
Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, Turunen, Štajnoch, Sersen, Tulupov - Kuľha, Hujsa, Demel - A. Nedorost, Richard Huna, Róbert Huna - Lažo, Lipiansky, Vaic - D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš

V úvodných minútach stretnutia sa tímy oťukávali a pozorne strážili. Gronov pokus hosťujúci Konrád vyrazil, rovnako Šedov. V oslabení zamestnal domáceho gólmana Tomáša Halásza Róbert Huna. Rudolf Huna a po ňom ani Šachl nedokázali prekonať Konráda. V 14. min našiel Kmiť Mikuša a ten spomedzi kruhov strelou bez prípravy otvoril gólový účet stretnutia. Po prečíslení troch na jedného trafil Kmiť len dobre postaveného gólmana Slovana. S Lipianskeho pokusom si Tomáš Halász poradil a v závere tretiny aj so strelou Róberta Hunu. Už v 55. sekunde druhej tretiny po obliehaní bránky hostí zvýšil na 2:0 Bartoš. V 25. min to bolo už 3:0 pre domácich. Obrana "belasých" bola rozhodená a z uhla pomedzi betóny Konráda dostal puk do bránky Faith. Šance sa potom striedali na oboch stranách. Sekundu po vypršaní Šimurdovho trestu v 36. min sa dočkali aj hostia - Hujsa už len doklepol puk do bránky. Tento moment Slovan naštartoval. V 38. min pálil Lažo spomedzi kruhov bez prípravy a trafil do vinkľa košickej bránky. Vyrovnanie prišlo v 39. min, po Tabačekovej veľkej chybe Hujsa elegantne vyrovnal. V 45. min Bartoš ani Dravecký nenašli recept na Konráda. Slovan zavŕšil v zápase dokonalý obrat po tom, ako v 49. min upravil na 4:3 Lažo a v 57. min v oslabení po Kmiťovej chybnej rozohrávke unikol Vaic, jeho nájazd ešte Tomáš Halász zneškodnil, ale Lipiansky v páde upravil na konečných 5:3 pre hosťujúcich Bratislavčanov.