30. októbra 2007

Extraliga - Nitra - Žilina

HK Ardo Nitra - MsHK Žilina 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Góly: 34. Ľ. Kolník (M. Gálik, Berzinš), 46. Vozdecký (M. Gálik, Berzinš) - 26. L. Havel (Krajči) Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: ...

HK Ardo Nitra - MsHK Žilina 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 34. Ľ. Kolník (M. Gálik, Berzinš), 46. Vozdecký (M. Gálik, Berzinš) - 26. L. Havel (Krajči)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Pavlovič, M. Orolín a Müllner, 2800 divákov

Nitra: Mastič - R. Lukas, Halász, Špila, Burián, Šimka, Jass - M. Gálik, Berzinš, Ľ. Kolník - Dornič, T. Chrenko, M. Chrenko - G. Saliji, M. Štefanka, Vozdecký - Valach, J. Ručkay, H. Ručkay - Vojta (od 2. tretiny)
Žilina: M. Laco - D. Kusovský, Kučný, Pulpán, Priechodský, Kudrna, Juraj Liška - P. Sivák, R. Stantien, Paroulek - L. Havel, Fadrný, Krajči - Drábek, R. Tvrdoň, Lelkeš - Hajnik, Sikorčin, Slávik

Úvod stretnutia dvoch susedov tabuľky vyznel rozpačito, keď si ani jedno mužstvo počas prvej tretiny nedokázalo vypracovať čistú gólovú príležitosť. Napriek tomu, že domáci hrali päť presilových hier, Laca v bránke Žiliny neprekonali. V 26. min si sadol na trestnú lavicu v poradí šiesty hráč Žiliny, no do vedenia išli hostia, keď Havel využil brejkovú situáciu - 0:1. Vyrovnanie prišlo v 34. min, keď sa Nitranom podarilo využiť v poradí ôsmu presilovú hru. Gól dal veterán Kolník, ktorý po strele Gálika iba doklepol puk do siete - 1:1. Až do konca strednej časti zápasu mali potom navrch domáci hráči. Rovnaká situácia ako pri prvom góle Nitry sa odohrala aj v 46. min, no tentokrát po strele Gálika zareagoval najrýchlejšie Vozdecký a dostal Nitru do vedenia - 2:1. V 53. min mohli domáci opäť skórovať, keď sa pred Lacom objavili H. Ručkay a Jass, no ani jeden nedokázal už ležiaceho brankára Žiliny prekonať. Stodvadsaťpäť sekúnd pred koncom tretej tretiny si vzali hostia oddychový čas a vzápätí tréner Hiadlovský odvolal brankára Laca. Krátko nato pri početnej prevahe v poli trafil Žilinčan Sivák žŕdku Mastičovej bránky, no na výsledku to už nič nezmenilo.