Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

11. júla 2020

Facebook spôsobil výpadok aplikácii pre iPhone či iPad, za problém sa ospraveldnilZa piatkové problémy s niekoľkými aplikáciami na iPhoneoch a iPadoch môže Facebook. Spoločnosť pre BBC uviedla, že "pri niektorých ...Zdieľať
facebook_app_crashes_20337 9c40270bf0604b1ea248454188ccfe87 676x451 11.7.2020  - Za piatkové problémy s niekoľkými aplikáciami na iPhoneoch a iPadoch môže Facebook. Spoločnosť pre BBC uviedla, že "pri niektorých aplikáciách pre iOS došlo k problému v dôsledku zmeny kódu", no "problém rýchlo vyriešili".


"Ospravedlňujeme sa za prípadné nepríjemnosti," dodali zástupcovia Facebooku. Aplikácie ako Spotify, TikTok, Tinder a Waze neboli funkčné niekoľko hodín.

Podobný problém nastal aj v máji a vyradil služby na časť dňa. Oba prípady rozpútali debatu, či Facebook nemá až príliš veľkú moc nad nezávislými aplikáciami. Vývojár aplikácií Guilherme Rambo po májovom incidente napísal, že "sa stala chyba a nebolo to úmyselné, no zdôrazňuje to, že (Facebook) má kontrolu nad aplikáciami, ktoré obsahujú jeho kód".

Problémy znepokojujú mnohých používateľov iOS, naopak, používatelia Androidu potvrdili, že im aplikácie "fungujú dobre".


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook spôsobil výpadok aplikácii pre iPhone či iPad, za problém sa ospraveldnil © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žralok zabil 17-ročného surfera, je to druhý fatálny útok v Austrálii za týždeň
<< predchádzajúci článok
Vedci zrejme objavili nový druh dravého dinosaura, žil pred miliónmi rokov v Arktíde

Facebook spôsobil výpadok aplikácii pre iPhone či iPad, za problém sa ospraveldnil - diskusné fórum čitateľov