24hod.sk    Počítače

31. decembra 2020

Facebook zrušil stránky konšpiračného časopisu Zem a vek pre opakované porušovanie pravidiel

Zdieľať
Facebook zrušil stránky konšpiračného časopisu Zem a vek pre opakované porušovanie pravidiel

Facebook v stredu zrušil dve facebookové stránky konšpiračného magazínu Zem a vek. „Potvrdzujeme, že stránky boli odpublikované, pretože opakovane uverejňovali obsah porušujúci naše pravidlá,“ uviedla hovorkyňa sociálnej siete.

Nejde o dočasný trest na niekoľko dní, ale je to trvalé rozhodnutie. Redakcia sa voči nemu ešte môže odvolať, a má teda stále nádej na obnovenie stránok.

„Zrušenie stránky z dôvodu opakovaného porušovania pravidiel je trvalým rozhodnutím. Treba však mať na pamäti, že správcovia stránky sa môžu proti rozhodnutiu odvolať a jej obsah bude znova skontrolovaný,“ vysvetlila hovorkyňa Facebooku.

Sociálna sieť vo svojom stanovisku pripomenula, že robí všetko pre to, aby ľudia mohli slobodne zdieľať svoje myšlienky. „Hoci sme otvorenou platformou pre všetky názory, máme zároveň jasno v tom, že ľudia musia rešpektovať naše pravidlá, nazývané Normy komunity, ktoré určujú hranice toho, čo je a čo nie je na Facebooku povolené.“

Opakovane zverejňoval dezinformácie

O pandémii napríklad Zem a vek nedávno napísal, že ide o najväčší podvod. O vakcíne šíril zavádzajúcu informáciu, že obsahuje tkanivá ľudských plodov.

V minulosti redakcia tvrdila, že protesty po vražde novinára Jána Kuciaka sú len pokusom o štátny prevrat.

Časopis sa snažil aj prekrútiť historické fakty, keď v minulosti napríklad popieral, že tisíce poľských dôstojníkov nechala v Katynskom lese popraviť sovietska tajná polícia NKVD. Namiesto toho Zem a vek tvrdil, že za masakrom stáli Nemci, ktorí Poliakov vraždili v spolupráci s ukrajinskými nacionalistami.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/facebook-zrusil-stranky-konspiracneho-casopisu-zem-a-vek-pre-opakovane-porusovanie-pravidiel-cl747686.html