Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. apríla 2012

Facebooku sa nedarilo, klesli mu tržby i ziskAmerická spoločnosť Facebook, ktorá je prevádzkovateľom najväčšej internetovej sociálnej siete na svete, v prvom štvrťroku tohto roka evidovala prvý medzikvartálny pokles príjmov za najmenej ...Zdieľať
facebook SAN FRANCISCO 24. apríla (WEBNOVINY) - Americká spoločnosť Facebook, ktorá je prevádzkovateľom najväčšej internetovej sociálnej siete na svete, v prvom štvrťroku tohto roka evidovala prvý medzikvartálny pokles príjmov za najmenej dva roky.


Tržby za január až marec oproti štvrtému kvartálu oslabili o 6 % na 1,06 mld. USD. Išlo o ich prvý medzikvartálny pokles prinajmenšom od roku 2010.

Čistý zisk firmy oslabil o 12 % na 205 mil. USD zo sumy 233 mil. USD v rovnakom štvrťroku minulého roka.

Spoločnosť, ktorú založil Mark Zuckerberg v roku 2004 na izbe internátu Harvardovej univerzity, uviedla, že dôvodom poklesu tržieb a zisku v prvom štvrťroku boli sezónne trendy na trhu s reklamou.

Facebook sa pripravuje na primárnu emisiu akcií (IPO), ktorá má byť najväčšou v histórii internetových spoločností. Firma chce emisiou akcií získať najmenej 5 mld. USD. "Najväčším problémom je uvedomenie si, že Facebook nebude mať ľahké obdobie pri napĺňaní veľkých očakávaní," povedal Jeff Sica zo spoločnosti SICA Wealth Management. "Stále však ľudí povzbudzujem, aby sa IPO zúčastnili pri uvedomení si, že môže ísť o náročnú cestu," dodal Sica.

V pondelok Facebook informoval, že od spoločnosti Microsoft Corp za 550 mil. USD v hotovosti kúpi stovky patentov, ktoré nedávno predala firma AOL Inc. Touto kúpou získa 650 patentov a patentových aplikácií a tiež licencie na ďalších 275 patentov a aplikácii, ktoré vlastní Microsoft.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael zlegalizoval tri osady na Západnom brehu
<< predchádzajúci článok
Z rodinného domu vypadlo z ôsmich metrov 16-ročné dievča