Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. februára 2009

Fajčiari v reštauráciách budú za stenouReštaurácie a pohostinstvá budú musieť vytvoriť pre fajčiarov stavebne oddelenú časť. Stavebné úpravy budú musieť stihnúť do 1. septembra. Rozhodli o tom poslanci, keď schválili novelu ...Zdieľať
BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) - Reštaurácie a pohostinstvá budú musieť vytvoriť pre fajčiarov stavebne oddelenú časť. Stavebné úpravy budú musieť stihnúť do 1. septembra. Rozhodli o tom poslanci, keď schválili novelu zákona o ochrane nefajčiarov. Časť pre nefajčiarov musí tvoriť minimálne polovicu z plochy zariadenia a musí byť umiestnená pri vstupe do prevádzky. Nové obmedzenie bude platiť len pre prevádzky, v ktorých sa podáva jedlo. Tam, kde sa podávajú len nápoje, stavebné úpravy nebudú potrebné. Návrh podporilo 111 poslancov.


Na Slovensku sa budú naďalej predávať cigarety. Poslanec za ĽS-HZDS Milan Urbáni neuspel s návrhom, aby sa ich predaj zakázal. Ľudmile Muškovej zas neprešlo, aby sa fajčiť nesmelo menej ako 10 metrov od detí a tehotných žien.

Pri pokladniach budú môcť zostať stojany s cigaretami. Poslanci neschválili návrh, podľa ktorého by ich predajcovia museli umiestniť do priestoru mimo kás pri východe z predajne.
Za predaj tabakových výrobkov osobám mladším ako 18 rokov bude možné uložiť pokutu od 331 eur do 3 319 eur. Novela zakazuje v školských bufetoch či automatoch predávať cigarety a iné tabakové výrobky. Ďalej sa zavádza zákaz fajčenia v areáloch nemocníc a liečební. Ak fajčiari budú fajčiť na autobusových zastávkach či železničných nástupištiach, bude ich môcť pokutovať okrem obecnej a železničnej polície aj štátna polícia. Ak novelu podpíše prezident, zmeny okrem stavebných úprav budú účinné od 1. apríla.
SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rosová žiada schváliť úplný zákaz fajčenia v reštauráciách (11. 2. 2009)
 NR SR: Urbáni chce zakázať predaj cigariet (11. 2. 2009)
 Fajčenie v baroch a reštauráciách treba zakázať! (24. 1. 2009)
 Vedci sú o krok bližšie k cigaretám bez nikotínu (22. 1. 2009)
 Fajčenie ubližuje mysli rovnako ako telu (10. 6. 2008)
 Fajčenie spôsobuje komplikácie počas tehotenstva (28. 1. 2008)
 Fajčenie môže dokonca spôsobiť aj impotenciu (18. 1. 2008)
 Bezpečné cigarety budú musieť horieť pomalšie (29. 11. 2007)nasledujúci článok >>
Investície do nehnuteľností v SR vlani poklesli o 60 %
<< predchádzajúci článok
Možno posielať námety k vypracovaniu ÚP Bratislavského kraja

Fajčiari v reštauráciách budú za stenou - diskusné fórum čitateľov

Z duba len sova vyletí17.2. 17:18:52