22. augusta 2010

Fantastické striebro pre Petra Gelleho

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle obsadil v A-finále K1 mužov na 500 m na 38. majstrovstvách sveta v poľskej Poznani 2. miesto a vybojoval si striebornú ...

kanoe Foto: Ilustračná SITA/APPOZNAŇ 22. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle obsadil v A-finále K1 mužov na 500 m na 38. majstrovstvách sveta v poľskej Poznani 2. miesto a vybojoval si striebornú medailu. Dvadsaťšesťročný kajakár Dukly Trenčín výborne odštartoval a od začiatku sa držal medzi najlepšími. Na medzičase v polovici trate bol na tretej pozícii, v závere dokázal o 44 tisícin sekundy (0,044) zdolať Kanaďana Adama van Köverdena. Za víťazným Švédom Andersom Gustafssonom zaostal o 0,504 s. Dvadsaťdvanásobný majster Slovenska už postupom medzi deviatku najlepších dosiahol svoj životný úspech, medaila je obrovským, ale pre Slovensko veľmi príjemným prekvapením.

Výsledky A-finále na 500 m:
K1 muži: 1. Anders Gustafsson (Švéd.) 1:38,457, 2. Peter Gelle (SR) 1:38,961, 3. Adam van Köverden (Kan.) 1:39,005, 4. Tim Brabants (V.Brit.) 1:39,785, 5. Max Hoff (Nem.) 1:39,889, 6. Miroslav Kirčev (Bulh.) 1:40,045