Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. apríla 2013

Farmársku sezónu v Bystrici otvorí Regionálny farmársky trhOtvorením poľnohospodárskej i agroturistickej sezóny v regióne Banskej Bystrice má byť nové podujatie Regionálny farmársky trh, ktorý v sobotu v spolupráci so Strednou odbornou školou (SOŠ) ...Zdieľať
zelenina ovocie BANSKÁ BYSTRICA 27. apríla (WEBNOVINY) - Otvorením poľnohospodárskej i agroturistickej sezóny v regióne Banskej Bystrice má byť nové podujatie Regionálny farmársky trh, ktorý v sobotu v spolupráci so Strednou odbornou školou (SOŠ) Pod Banošom organizuje banskobystrické regionálne pracovisko Národnej siete rozvoja vidieka.


Uskutoční sa v areáli SOŠ Pod Banošom v Banskej Bystrici-Sásovej od 10:00 do 16:00 a predaj farmárskych produktov bude sprevádzať program Otváranie Banoša.

Tvoriť ho budú ukážky štepenia ovocných stromčekov, ukážky včelárstva, zdobenie medovníkov, ukážky tradičných remesiel i vystúpenia folklórnych súborov a rôzne atrakcie pre deti.

V ponuke bude aj ochutnávka tradičných jedál z regiónu ako haruľa z Medzibrodu, strapkáč z Podpoľania, divina z Dobrej Nivy, orechové halušky z Ladzian, baranie hrče z Jasenia či brusnianske čipkárskô. Ako za organizátorov pripomenul regionálny koordinátor Národnej siete rozvoja vidieka pre Banskobystrický kraj Peter Rusnák, vstup na podujatie bude zadarmo, ale výrobky sa budú predávať v špeciálnej miestnej mene „banoš“, zameniteľnú na podujatí za eurá.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letnú sezónu na Divokej vode v sobotu otvorí Piknik&Bike
<< predchádzajúci článok
Talian dva roky skrýval mŕtveho otca, bral jeho dôchodok

Farmársku sezónu v Bystrici otvorí Regionálny farmársky trh - diskusné fórum čitateľov