Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. januára 2011

FBI uštedrila mafii najtvrdší úder v histórii


Tagy: mafia

Agenti FBI zatkli 127 údajných členov mafiánskej skupiny Cosa Nostra. Minister spravodlivosti Eric Holder (na snímke v strede) povedal, že medzi zadržanými sú aj najvyššie postavení mafiáni.Zdieľať
fbi Agenti FBI zatkli 127 údajných členov mafiánskej skupiny Cosa Nostra. Minister spravodlivosti Eric Holder (na snímke v strede) povedal, že medzi zadržanými sú aj najvyššie postavení mafiáni.Foto: SITA, APNEW YORK 21. januára (WEBNOVINY) - Agenti americkej Federálnej bezpečnostnej služby (FBI) vo štvrtok nadránom zatkli 127 údajných členov mafiánskej skupiny Cosa Nostra. Podľa ministra spravodlivosti Erica Holdera ide o "najväčší samostatný záťah proti mafii" v histórii FBI. Na akcii v New Yorku, New Jersey and na Rhode Islande sa zúčastnilo až 800 príslušníkov bezpečnostných síl.


"Dnešné zatknutia sú obrovským krokom vpred v zastavení ilegálnych aktivít organizácie La Cosa Nostra," vyhlásil na tlačovej konferencii Holder v narážke na notoricky známu americko-taliansku organizovanú skupinu. Medzi zatknutými sú podľa neho aj najvyššie postavení mafiáni. Okrem iného ich obviňujú z vrážd, výpalníctva, podpaľačstva, distribúcie drog a vydierania.

Rodinné klany patriace do Cosy Nostry pôsobia už desaťročia najmä v oblasti okolo New Yorku a infiltrovali sa do viacerých zložiek amerického hospodárstva a politiky. Riadiace orgány mafiánskej skupiny pritom spravidla ovládajú Američania talianskeho pôvodu. Šéf FBI Robert Mueller tvrdí, že mafia ešte v USA "stále nie je vecou minulosti", hoci v posledných rokoch o sebe nedáva vedieť takými brutálnymi spôsobmi, ako v minulosti.

Tagy: mafia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ sa búri proti Bielorusku, Rusko sa s ním zbližuje
<< predchádzajúci článok
Orbán je pyšný, ako bránil Maďarov v EP