11. januára 2014

FC Barcelona v šlágri 19. kola La Ligy remizovala s Atleticom

Zápas FC Barcelona - Atletico.

Zápas FC Barcelona - Atletico. Foto: TASR/AP
Madrid 11. januára (TASR) - V šlágri 19. kola španielskej futbalovej Primera Division remizovalo Atletico Madrid s FC Barcelona 0:0. Po sobote tak majú oba tímy 50 bodov a patria im prvé dve priečky v tabuľke. Tretí Real Madrid stráca šesť bodov, na konte má však o jedno stretnutie menej.

Barcelona nastúpila na štadióne Vicente Calderona v základe bez Lionela Messiho a v úvode sa musela vysporiadať s tlakom domácich. Arda Turan ani Diego Costa však svoje šance nepremenili, na druhej strane sa neujal ani pokus Pedra či nepríjemné strela z diaľky od Piqueho. Oba tímy tak odišli do polčasovej prestávky za nerozhodného stavu 0:0.

Asi desať minút pred koncom riadneho hracieho času spálil sľubnú príležitosť opäť Turan, keď lopta skončila u Valdsa. Vzápätí na opačnej strane prešiel striedajúci Messi cez obranu Atletica, prízemnou strelou však brankára Courtoisa neprekonal. Barcelončania sa ešte v závere pokúsili zavariť pred súperovou bránou, na konečnom bezgólovom výsledku to už nič nezmenilo.

Athletic Bilbao deklasoval v úvodnom sobotňajšom zápase na domácej pôde Almeriu 6:1.