17. júla 2008

FC Spartak Trnava remizoval s WIT Georgia Tbilisi 2:2

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali vo štvrtkovom prvom stretnutí 1. predkola Pohára UEFA 2008/09 s gruzínskym tímom WIT Georgia Tbilisi 2:2 (0:2) a skomplikovali si tak možnosť postupu do ďalšej fázy ...

TRNAVA 17. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti Spartaka Trnava remizovali vo štvrtkovom prvom stretnutí 1. predkola Pohára UEFA 2008/09 s gruzínskym tímom WIT Georgia Tbilisi 2:2 (0:2) a skomplikovali si tak možnosť postupu do ďalšej fázy tejto súťaže. Domácim, ktorí boli favoritom duelu, sa na Štadióne Antona Malatinského najmä v úvodnom dejstve príliš nedarilo. V 11. min po zaváhaní brankára Rybánskeho inkasovali z hlavy hosťujúceho stopéra Lomaiu a dve minúty pred odchodom do kabín potrestal "červeno-čiernych" z pokutového kopu aj Razmadze. Po zmene strán Spartak dokázal znížiť v 74. min zásluhou presnej hlavičky Kožucha, v prvej minúte nadstaveného času napokon zaznamenal vytúžený vyrovnávajúci gól striedajúci Bernáth. Zverenci srbského trénera Vladimira Vermezoviča absolvujú odvetu o dva týždne vo štvrtok 31. júla o 15.30 h SELČ v Gruzínsku. FC Spartak Trnava - WIT Georgia Tbilisi 2:2 (0:2) Góly: 74. Kožuch, 90.+ Bernáth - 14. Lomaia, 43. Razmadze (z 11 m), ŽK: 35. Kožuch, 61. Ľ. Hanzel - 35. Lomaia, 47. Razmadze, 81. Bechvaia, rozhodovali: Valgeirsson - Thorleifsson, Gudmundsson (všetci Isl.), 4950 divákov Za hustého a nepretržitého dažďa sa odvíjalo premiérové tohtosezónne vystúpenie trnavského Spartaka v Pohári UEFA. Domáci, vedomí si dôležitosti tohto duelu, začali za mohutnej podpory fanúšikov náporom. Ten trval však len pár minút, pretože domáci sa pred gruzínskou šestnástkou zbrklo zbavovali lopty. Pohybliví hostia sa naopak v 11. min po hrubej chybe dostali do tesnej blízkosti Rybánskeho svätyne, no Lipartia nedokázal z niekoľkých metrov trafiť prázdnu bránku. Vzápätí po rohovom kope hlavičkoval Kvaracchelia tesne nad. Po treťom rohu v 14. min sa Gruzínci predsa len ujali vedenia. Rybánsky podbehol centrovanú loptu a dôrazní hostia trestali hlavičkou Lomaiu - 0:1. Spartak akoby zrazu stratil dejovú líniu, no po niekoľkých hluchých minútach opäť zavelil do útoku. V 27. min si Trnavčania po rohovom kope vypracovali prvú väčšiu šancu, ale strely Filipoviča či Kopúnka neprešli do siete. Po polhodine hry sa tlak Trnavy vystupňoval, pomer rohov sa zmenil z 0:3 na 5:3, ale vyrovnanie neprišlo ani z kopačky Kožucha v 38. min. O dve minúty neskôr Doležaj po milimetrovom centri Péreza rybičkou len tesne minul Bediašviliho bránku. Tri minúty pred odchodom do kabín Hanzel fauloval Kvaraccheliu, hlavný rozhodca ukázal na biely bod a Razmadze poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Po zmene strán v 51. min Pončák delovkou neprekvapil dobre postaveného Bediašviliho. V 72. min Kvaginidze z priameho kopu z 30 metrov dobre mieril, ale Rybánsky tentoraz situáciu vyriešil. O dve minúty neskôr Guldanov center nepremenil Hruška, hostia však odvrátili len na rohový kop. Po ňom Kožuch presnou hlavičkou vrátil spartakovcov kontaktným gólom do zápasu - 1:2. Po tomto okamihu Trnavčania čiastočne ožili, hostí zatlačili, ale v rozhodujúcich momentoch chýbala na ich kopačkách presnosť. V záverečných minútach sa po drvivom tlaku podarilo "červeno-čiernym" vyrovnať po chybe Bediašviliho, v 1. min nadstaveného času doklepol loptu do bránky striedajúci Bernáth. Ten istý hráč mal potom po zaváhaní hosťujúcej obrany ešte jednu šancu, ale zakončoval nedôrazne iba do stredu bránky, kde bol pripravený Bediašvili. SITA