Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. marca 2012

Fed menovú politiku nezmenil, úrok nechá na rekordnom minimeAmerický Federálny rezervný systém (Fed) ponechal na svojom stredajšom zasadnutí menovú politiku nezmenenú a zopakoval, že úrokové sadzby zo súčasných rekordne nízkych úrovní pravdepodobne ...Zdieľať
dolar WASHINGTON 13. marca (WEBNOVINY) - Americký Federálny rezervný systém (Fed) ponechal na svojom stredajšom zasadnutí menovú politiku nezmenenú a zopakoval, že úrokové sadzby zo súčasných rekordne nízkych úrovní pravdepodobne nezvýši skôr ako na konci roku 2014.


Fed, ktorý plní v USA úlohu centrálnej banky, zároveň mierne zlepšil vyhliadky pre ekonomiku USA, varoval však pred vysokou nezamestnanosťou.

Neposkytol tiež žiadne náznaky ďalšieho kola kvantitatívneho uvoľňovania.

Na tému inflácie sa vyjadril, že nedávny rast cien energií pravdepodobne zvýši infláciu, avšak iba dočasne. V dlhodobom horizonte sa inflácia bude pravdepodobne nachádzať na alebo pod dvojpercentným cieľom.

Fed očakáva mierny rast ekonomiky v nasledujúcich kvartáloch s postupným poklesom nezamestnanosti. "Podmienky na trhu práce sa ďalej zlepšujú, nezamestnanosť v nedávnych mesiacoch značne klesla, zostáva však na vyššej úrovni,“ vyhlásila centrálna banka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Carrefour neodíde zo Slovenska napriek zmene majiteľa
<< predchádzajúci článok
Parlamentné voľby v Sýrii sú podľa USA na smiech

Fed menovú politiku nezmenil, úrok nechá na rekordnom minime - diskusné fórum čitateľov