30. júna 2008

Federer cez Hewitta do štvrťfinále

Švajčiarsky tenista Roger Federer zatiaľ nezadržateľne kráča za rekordným šiestym wimbledonským triumfom. Jeho suverenitu na londýnskej tráve na tomto treťom grandslamovom turnaji roka nezastavil ani ...

LONDÝN 30. júna (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer zatiaľ nezadržateľne kráča za rekordným šiestym wimbledonským triumfom. Jeho suverenitu na londýnskej tráve na tomto treťom grandslamovom turnaji roka nezastavil ani tradičný vyzývateľ a šampión z roku 2002 Lleyton Hewitt. Bývalá svetová jednotka podľahla v osemfinále tej súčasnej za 109 minút 6:7 (7), 2:6, 4:6. V štyroch zápasoch Federer stále nestratil ani set, na konto mu pribudol aspoň druhý víťazný tajbrejk. Práve v ňom 26-ročný Bazilejčan o niečo staršieho súpera zlomil, no až pri štvrtom setbale. "Tajbrejk bol kľúčom k úspechu. Hewitt hral výborne, ale po prehratom prvom sete bola už psychologická výhoda na mojej strane. Dobre som podával a najmä úspešne odvracal brejkbaly súpera," komentoval Federer. Práve vo využívaní brejkových možností bol hlavný rozdiel medzi oboma aktérmi. Švajčiar využil tri z troch, zatiaľ čo Austrálčan ani jednu z ôsmich. Vo víťazných úderoch Federer súpera prestrieľal 46:29. V britskej metropole dosiahol už svoj 63. triumf na najrýchlejšom povrchu v rade a 39. v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu. Bilanciu s Hewittom upravil najlepší tenista súčasnosti na 14:7. "Mal som svoje šance najmä v prvom sete v tajbrejku, ale súper zakaždým skvele zaservoval. V tomto zápase extrémne dobre podával a ukázal svoju skvelú fazónu na tráve," uznal Federerove kvality Hewitt, posledný hráč, ktorý vo Wimbledone triumfoval práve pred začiatkom vlády fenomenálneho Švajčiara. Súperom Federera v boji o postup do štvrťfinále bude víťaz súboja Fernando Verdasco (22-Šp.) - Mario Ančič (Chorv.). Dvojhra mužov - 4. kolo (osemfinále): Roger Federer (1-Švajč.) - Lleyton Hewitt (20-Austr.) 7:6 (7), 6:2, 6:4 SITA