Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. októbra 2009

Federer pridá ďalšie grandslamové tituly, prorokuje SamprasBývalý americký tenista Pete Sampras si myslí, že Švajčiar Roger Federer sa nezastaví na 15 grandslamových tituloch. "Na ´Majors´ ešte dosiahne zopár úspechov," vyhlásil Sampras z Los Angeles v ...Zdieľať
HONGKONG 20. októbra (WEBNOVINY) - Bývalý americký tenista Pete Sampras si myslí, že Švajčiar Roger Federer sa nezastaví na 15 grandslamových tituloch. "Na ´Majors´ ešte dosiahne zopár úspechov," vyhlásil Sampras z Los Angeles v rámci telefonátu na tlačovú besedu do Hongkongu pred exhibičným stretnutím s krajanom Andrem Agassim, ktoré sa uskutoční 25. októbra v zvláštnej čínskej administratívnej oblasti Macau. "Federer možno už nie je celkovo taký dominantný ako kedysi, pretože sa mu ťažšie hľadá motivácia, ale keď ide do tuhého, stále sa mi pozdáva," vyhlásil sedemnásobný wimbledonský šampión Sampras.


Federer tento rok najprv na parížskej antuke skompletizoval svoj tzv. kariérny Grand Slam a potom na wimbledonskej tráve v dramatickom päťsetovom finále proti Američanovi Andymu Roddickovi poslal do histórie Samprasov historický rekord v podobe 14 grandslamových primátov. V septembri na newyorských US Open v dueli o titul s Argentínčanom Juanom Martinom Del Potrom nevyužil náskok 2:1 na sety.

SITA/AP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Federer v hádke s rozhodcom nemal pravdu (21. 9. 2009)
 Federer triumfoval v Cincinnati po tretí krát (23. 8. 2009)
 Federer získal historický 15. titul (5. 7. 2009)
 Federer zdolal Haasa (3. 7. 2009)
 Federer siedmykrát v rade do semifinále (1. 7. 2009)
 Federer odstúpil z turnaja v nemeckom Halle (9. 6. 2009)
 Federer získal štrnásty grandslamový titul (7. 6. 2009)
 Federerove slzy kropili parížsku antuku (7. 6. 2009)nasledujúci článok >>
Velďákové na Kanárske ostrovy, Klocová bojuje s vírusom
<< predchádzajúci článok
Button chce zostať v Brawne