Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

22. júna 2007

Ferrari udalo britského technika StepneyhoFerrari podalo na súd v Modene trestné oznámenie na britského člena talianskeho tímu F1 Nigela Stepneyho, ktorý sa údajne pokúsil poškodiť monoposty pridaním neznámeho prášku do palivových ...Zdieľať

MARANELLO 22. júna (WEBNOVINY) - Ferrari podalo na súd v Modene trestné oznámenie na britského člena talianskeho tímu F1 Nigela Stepneyho, ktorý sa údajne pokúsil poškodiť monoposty pridaním neznámeho prášku do palivových nádrží. Podozrivú látku objavili v nádržiach vozidiel Felipeho Massu a Kimiho Räikkönena 21. mája, teda šesť dní pred Veľkou cenou Monaka. Stepneyho čin mal byť prejavom sklamania z postavenia v tíme po odchode technického riaditeľa Rossa Brawna po minulej sezóne. Angličan bol vo Ferrari zodpovedný za športové výkony a napriek tomu, že sa už začalo aj interné vyšetrovanie v tíme, stále zostáva jeho zamestnancom. Stepney v rozhovore pre britskú tlač kritizoval stajňu z Maranella, za čo ho potrestali vylúčením z tímu prítomného na pretekoch.

Brazílčan Massa skončil v Monaku na treťom mieste a jeho fínsky kolega Räikkönen na ôsmom. V poradí jazdcov im patrí tretia, resp. štvrtá priečka za pilotmi britského McLarenu.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uzávierka diaľnice D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie
<< predchádzajúci článok
Internet potrebuje cenzúru, myslí si zástupca prokurátora