Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. augusta 2018

Festival Tlmačská grámora ponúkne vystúpenia folklórnych súborovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Branislav Račko
 
Tlmače 12. augusta (TASR) – Vystúpenia folklórnych súborov, umelecké výstavy, workshop i jarmok prinesie koncom augusta trojdňový folklórny festival regiónu Tekov s názvom Tlmačská grámora. Podujatie sa začne v piatok 24. augusta v Kultúrnom dome Lipník programom Vojvodinská nevesta - 70 sukieň mala a koncertom hudobníka Michala Nogu.


Sobotný (25.8.) program bude patriť vystúpeniam detských folklórnych súborov, mladých talentov z Tekova a súboru Mladosť z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Záver dňa bude venovaný workshopu Tance priateľov.

Ako informovali organizátori z Mestského kultúrneho strediska Tlmače, program v nedeľu 26. augusta otvorí krojovaný sprievod a slávnostná svätá omša. V areáli amfiteátra sa bude konať jarmok ľudových remesiel, neskôr tu bude vystúpenie poľského súboru Skowronki. Podujatie zakončí veľký galaprogram folklórnych skupín z tekovského regiónu. Súčasťou sprievodných podujatí bude výstava fotografií Čilejkárske klenoty a výstava obrazov domácich výtvarníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Divadelná Nitra ponúkne viaceré vzdelávacie projekty
<< predchádzajúci článok
Foto: Anglická speváčka Dua Lipa dostala symbolický kľúč od kosovského hlavného mesta Priština

Festival Tlmačská grámora ponúkne vystúpenia folklórnych súborov - diskusné fórum čitateľov