Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júla 2023

Fico a Pellegrini sa po odsúdení Kučerku „skrývajú ako vši pod chrastou“, tvrdí Šeliga a nešetrí kritikou na predsedov stránRobert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD) sú po ...Zdieľať
hlas smer pellegrini fico 676x383 28.7.2023 (SITA.sk) - Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD) sú po odsúdení expolicajta Mariána Kučerku ticho a „skrývajú sa ako vši pod chrastou“. Napísal to poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Demokrati) v statuse na sociálnej sieti.


„Ficov martýr Kučerka, bývalý riaditeľ bratislavskej expozitúry NAKA, je definitívne vinný za prijímanie úplatku za ochranu príbuzného bývalého ministra a člena Hlasu Žigu a za prijímanie úplatku v kauze Naftári. Kde je teraz Robert Fico? Kde je Peter Pellegrini?,“ pýtal sa Šeliga.

Pred rozsudkom bolo všetko inak


Ako ďalej napísal, Fico sa pred vynesením rozsudku na Špecializovanom trestnom súde dušoval, že Kučerka je martýr, je nevinný a svedkovia klamú. Pellegrini brával Žigu na tlačovky, hrdil sa tým, že je v jeho strane.

„Ich systém ochrany „našich ľudí“ sa rozkrýva a rozpadá, pretože „naši ľudia“ už nemajú ochranu a končia vo väzení,“ uviedol Šeliga. Podotkol, že reči o tom, že všetko bolo zmanipulované a všetko je politicky motivované, je hlúpa a lacná obrana, ktorej sa nedá veriť.

Údajné ciele šéfa smeru


„Manipulácia sa však deje inde, a to pri prepisoch odposluchov vyšetrovateľov. O tom, samozrejme, všetci na čele s predsedom Smeru mlčia,“ konštatuje Šeliga. Tvrdí, že cieľom šéfa Smeru-SD Roberta Fica je zastaviť vyšetrovania a súdne procesy jeho nominantov a robí pre to všetko, neustále útočí na sudcov, podáva trestné oznámenia na prokurátorov a zavádza verejnosť o kajúcnikoch.

Vyše 10 rokov za mrežami


Najvyšší súd SR vo štvrtok na verejnom zasadnutí právoplatne rozhodol v prípade expolicajta Mariána Kučerku, stíhaného za prijímanie úplatku, a zmiernil obžalovanému trest. Z pôvodných 11 rokov, ktoré bývalému vyšetrovateľovi uložil Špecializovaný trestný súd, ubral odvolací súd šesť mesiacov na 10,5 roka, pričom ponechal trest prepadnutia majetku.

Konanie ako proti ušlému


Bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, preto proti nemu súd konal ako proti ušlému. Podľa orgánov činných v trestnom konaní prijal expolicajt v roku 2016 úplatok 25-tisíc eur za ovplyvnenie vyšetrovania kauzy Valčeky, ktorá sa týkala príbuzného exministra Petra Žigu Štefana Žigu. V roku 2017 zase prijal podiel z čiastky 200-tisíc eur za zasahovanie do kauzy známej ako Jopi Trade.

„Obžalovaný sa nemohol svojmu povolaniu spreneveriť viac,“ povedal predseda senátu Juraj Kliment na margo konania Kučerku ako predstaviteľa polície.


Zdroj: SITA.sk - Fico a Pellegrini sa po odsúdení Kučerku „skrývajú ako vši pod chrastou“, tvrdí Šeliga a nešetrí kritikou na predsedov strán © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi vraj neďaleko Moskvy zostrelili ďalší ukrajinský dron, bol to už tretí pokus o útok
<< predchádzajúci článok
Stačí zmeniť jednu menšinu za druhú a vznikne fašistické heslo, Kotlebove billboardy podľa mimovládok porušujú zákon