Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. februára 2024

Fico klame a straší ľudí, tvrdia progresívci a vyzvali na odtajnenie materiálu v súvislosti so samitom v Paríži (video)Poslanec Tomáš Valášek (PS) vyzval predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) aby odtajnil pondelkový prerokovaný materiál, ktorý sa týka ...Zdieľať
bp_8051 676x451 26.2.2024 (SITA.sk) - Poslanec Tomáš Valášek (PS) vyzval predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) aby odtajnil pondelkový prerokovaný materiál, ktorý sa týka stretnutia v Paríži. Poslanec si kladie otázku, či tento materiál utajilo Francúzsko, či slovenská vláda. Poslanec predpokladá, že to bola práve slovenská vláda.


„Materiál utajili preto, aby mohli beztrestne strašiť ľudí," vyhlásil Valášek s tým, že Fico hovorí klamstvá a polopravdy. „Snaží sa vytvoriť dojem, že je tu tlak na nejakú spojeneckú misiu, možno aby NATO, dosť že nie intervenovalo na Ukrajine," uviedol poslanec a upozornil, že o intervencii nepadlo ani slovo a nič také v skutočnosti neexistuje. Valášek zdôraznil, že diskusia je o dobrovoľnej akcii, kde nikto nikoho do ničoho nenúti a ide o krajiny, ktoré do toho chcú ísť dobrovoľne.

Riešenie konfliktu na Ukrajine


Francúzsky prezident Emmanuel Macron podľa Valášeka správne hľadá cesty, ako situáciu v súvislosti s konfliktom na Ukrajine vyriešiť. „Ruské vojská napredujú a scenár, že sa dostanú bližšie a možno až na našu hranicu je stále v hre," upozornil poslanec. Predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka dodal, že to, čo sa v pondelok odohralo, je klasickou taktikou Fica a aj jemu podobných politikov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Keď sú pod tlakom, snažia sa odvrátiť pozornosť. A najlepšie sa odvracia pozornosť strašením, že Slovensko bude zatiahnuté do vojny, alebo že slovenskí vojaci budú musieť bojovať na Ukrajine. Nikdy to nebolo v hre, nie je v hre a ani nebude v hre a Fico to dobre vie," vyhlásil Šimečka a pokračoval, že PS považuje za správne, aby západný civilizovaný svet, do ktorého patrí aj Slovensko, naďalej pomáhal Ukrajine.

Žiadny plán o vyslaní jednotiek vraj neexistuje


Ukrajinská armáda, ukrajinskí ochrancovia, ktorí sa bránia voči ruskej agresii bránia aj nás všetkých. Je to v našom bezpečnostnom záujme, aby Rusi neprevalcovali Ukrajinu a nestali sa našimi susedmi. Je to aj v záujme európskej bezpečnosti," zdôraznil Šimečka s tým, že by sa Slovensko malo pripojiť k ostatným iným štátom a pomáhalo Ukrajine ekonomicky, finančne, politicky aj materiálne.

Avšak žiadny plán o vyslaní jednotiek či už NATO alebo EÚ neexistuje a Fico to veľmi dobre vie," uzavrel Šimečka s tým, že ked je premiér zastáncom cesty mierovej iniciatívy, mal by ju predložiť.


Zdroj: SITA.sk - Fico klame a straší ľudí, tvrdia progresívci a vyzvali na odtajnenie materiálu v súvislosti so samitom v Paríži (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Incident na základnej škole v Dubníku. 13-ročný chlapec vytiahol na spolužiaka nôž
<< predchádzajúci článok
Korčok: Slovensko stratilo smer v zahraničnej politike, Fico hazarduje s krajinou (video)