Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. marca 2020

Fico kritizuje Matoviča, nový „špehovací“ zákon nemá s koronavírusom nič spoločnéZa „špehovací" označil predseda Smeru - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico vládny návrh zákona, ktorý umožňuje zbierať dáta z mobilov v čase mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu a ...Zdieľať
robert fico smer sd 676x458 24.3.2020  - Za „špehovací" označil predseda Smeru – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico vládny návrh zákona, ktorý umožňuje zbierať dáta z mobilov v čase mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu a sprístupňovať ich Úradu verejného zdravotníctva o ľuďoch nakazených koronavírusom.

 

Smer-SD sa návrh hlasovať nebude


Podľa Smeru-SD je tento návrh vlády hrubým porušením ústavných ľudských práv, umožňuje každého monitorovať z akéhokoľvek dôvodu do konca tohto roka a strana nebude zaň nikdy hlasovať.

„Každý občan SR by mal vedieť, že ak prejde v takom znení, ako ho predkladá vláda, tak nikto z nás od tohto okamihu si nemôže byť istý tým, čo telefonuje, čo si píše cez sms-ky. Toto všetko bude mať vláda pod vedením človeka z Trnavy k dispozícii,“ vyhlásil Fico s tým, že to nemá nič spoločné s koronavírusom.

Možnosťou je aj aplikácia


Exministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) uviedla, že bývalá vláda rozhodla o vývoji aplikácie, ktorá mala slúžiť na identifikáciu nositeľa koronavírusu.

Aplikácia by umožnila zistiť, s kým sa nositeľ koronavírusu stretol za posledných 14 dní vo vzdialenosti do desať metrov a že s takouto osobou strávil približne desať minút.

Ak by vláda podľa Sakovej schválila povinnú inštaláciu tejto aplikácie, pre Úrad verejného zdravotníctva je informácia, s kým sa nositeľ koronavírusu stýkal za posledných 14 dní, dôležitejšia ako „informácia, s kým hovoril, čo si písal alebo nedajbože, o čom telefonoval“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Fico kritizuje Matoviča, nový „špehovací“ zákon nemá s koronavírusom nič spoločné © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová požiadala o pomoc Zemana aj Steinmeiera, bude kontaktovať aj ďalšie hlavy štátov
<< predchádzajúci článok
Fico: Toto je špehovací zákon. Cez mobily budú sledovať pohyb nakazených s koronavírusom

Fico kritizuje Matoviča, nový „špehovací“ zákon nemá s koronavírusom nič spoločné - diskusné fórum čitateľov