Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. júla 2006

Fico nie je advokátom SNS, ktorá je iba koaličným partneromNovovymenovaný slovenský premiér Robert Fico neprišiel v stredu do Štrasburgu nato, aby obhajoval Slovenskú národnú stranu (SNS).Zdieľať

ŠTRASBURG 5. júla (WEBNOVINY) - Novinárom to povedal po rokovaní so šéfom Strany európskych socialistov (PES) Poulom Nyrupom Rasmussenom. "Nie som advokátom SNS, ktorá je iba koaličným partnerom," povedal Fico po stredajšom maratóne rokovaní s predstaviteľmi európskych socialistov. Tí chcú Smeru v reakcii na vytvorenie koalície so SNS pozastaviť členstvo.

"Situácia sa musí vyriešiť v priebehu niekoľkých mesiacov," mieni Fico. Ako dodal, berie na vedomie rozhodnutie, podľa ktorého budú prípadné sankcie zo strany socialistov trvať po celý čas existencie takejto koalície. Takúto situáciu však naďalej považuje za "hypotetickú". Fico zopakoval, že spojenectvo so SNS a ĽS-HZDS "bolo jediným spôsobom, ako vytvoriť na Slovensku sociálnodemokratickú vládu".

Socialisti podľa šéfa ich poslaneckej skupiny v EP Martina Schulza trvajú na tom, aby vedenie PES pozastavilo Smeru členstvo. Podľa Rassmusena by sa tak mohlo stať už čoskoro. Za sankcie voči Smeru sa podľa neho vyslovilo všetkých 34 členských strán okrem Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD). V prípade uvalenia sankcií sa nebude môcť Fico zúčastňovať na summitoch socialistických premiérov a jeho strana príde aj o hlasovacie právo v PES.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico prisľúbil v Štrasburgu rešpektovať etnické menšiny
<< predchádzajúci článok
Fico vysvetľoval socialistom, prečo sa spojil so SNS