Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. februára 2024

Fico podľa Gröhlinga konšpiruje a zneužíva vojnu na Ukrajine, aby prekryl neúspechy svojej vládyPodľa strany Sloboda a Solidarita za zvolaním Bezpečnostnej rady SR o Ukrajine premiéromZdieľať
branislav grohling 676x451 26.2.2024 (SITA.sk) - Podľa strany Sloboda a Solidarita za zvolaním Bezpečnostnej rady SR o Ukrajine premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) je snaha o prekrytie nepopulárnych tém vlády v súvislosti s prijatím novely Trestného zákona.


Strana reagovala aj na Ficove video na sociálnej sieti, v ktorom zdôrazňuje, že urobí všetko, aby zabránil priamej účasti slovenských vojakov vo vojne na Ukrajine.

Zneužíva tému vojny


Premiér Fico v pondelok odcestuje na mimoriadne stretnutie hláv štátov EÚ a NATO do Paríža v súvislosti s vyostrujúcim sa postojom Ruska a lepšej podpory Ukrajine.

„Robert Fico konšpiruje a zneužíva tému vojny na Ukrajine len preto, aby prekryl problémy a neúspechy svojej vlastnej vlády. Napriek tomu, že o summite sa vie už od štvrtka, Fico tvrdí, že majú súvis s jeho kritikou Západu. Prikladá si tak väčšiu dôležitosť, než v skutočnosti má. Vyslanie našej armády je pritom zvrchovaným aktom Národnej rady SR," uviedol podpredseda SaS a predseda poslaneckého klubu SaS Branislav Gröhling.

Doplnil, že premiér našich zahraničných partnerov pomaly obvinil z pokusu o puč a účelovo a manipulatívne nás ťahá na východ.

Zvolal koaličnú radu


Premiér Fico v nedeľu avizoval, že na pondelok zvolá koaličnú radu, rokovanie vlády, a bude hovoriť s koaličnými partnermi.

„Hneď po tom odcestujem na bojovú poradu do Paríža k Ukrajine, ktorú narýchlo, v priebehu posledných hodín, zvolal francúzsky prezident, na ktorej sa podľa všetkého zúčastnia všetky členské štáty Európskej únie, ako aj niektoré nečlenské štáty, ktoré sú však členmi NATO," uviedol premiér.

Účel stretnutia


Ako informoval Didier Rogasik z tlačového oddelenia Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku, francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok organizuje mimoriadne stretnutie skupiny hláv štátov a vlád, a to v súvislosti s vyostrujúcim sa postojom Ruska na Ukrajine.

Na stretnutie, ktoré má za cieľ viac a lepšie podporovať Ukrajinu, je pozvaný aj premiér Fico. Stretnutie by vedúcim predstaviteľom malo umožniť preskúmať dostupné prostriedky na rýchlejšiu a účinnejšiu reakciu na potreby Ukrajiny a jej obyvateľstva.


Zdroj: SITA.sk - Fico podľa Gröhlinga konšpiruje a zneužíva vojnu na Ukrajine, aby prekryl neúspechy svojej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelská armáda predložila vojnovému kabinetu plán pre ofenzívu v Rafahu
<< predchádzajúci článok
UPC: Hrozí úplný zákaz českých staníc v ponuke slovenských operátorov