Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. novembra 2012

Fico sa pre Kurimany podlo naváža do opozície, zúri SulíkStrana Sloboda a Solidarita (SaS) začína pochybovať na základe výrokov premiéra Roberta Fica a ministra dopravy Jána Počiatka (Smer-SD), ktoré odzneli v nedeľných televíznych diskusiách na tému ...Zdieľať
sulik BRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) začína pochybovať na základe výrokov premiéra Roberta Fica a ministra dopravy Jána Počiatka (Smer-SD), ktoré odzneli v nedeľných televíznych diskusiách na tému pád mosta pri Kurimanoch, či sľubované vyšetrovanie tejto tragickej udalosti prebehne objektívne tak, aby príčiny boli férovo objasnené a prípadní vinníci potrestaní.


"Predseda vlády Robert Fico sa svojím typicky podlým spôsobom naváža do opozície v súvislosti s tragédiou pri stavbe diaľnice pri Kurimanoch. Jeho tvrdenie, že opozičné strany majú z udalosti radosť, je hlboko nekorektné, poburujúce a hlúpe," hovorí líder SaS Richard Sulík.

Liberálom sa nepáči ani tvrdenie Fica a Počiatka, že za zrútením konštrukcie sú príliš nízke ceny dosiahnuté vo verejných súťažiach. "Ak sa honba za ziskom spojí s nezodpovednosťou, nešťastie sa môže stať, aj keby zákazku vyhrala firma s najvyššou cenou," oponuje Sulík. Ak sa objavia indície o pokusoch manipulovať a tým zmariť vyšetrovanie tragickej udalosti, SaS bude podľa neho konať.


Obrazom: Tragédia v Kurimanoch, most zabil štyroch robotníkov


Fico v relácii RTVS O 5 minút 12 v nedeľu vyhlásil, že exminister dopravy Ján Figeľ (KDH) z nehody, pri ktorej 2. novembra zahynuli štyria ľudia, vytĺka politický kapitál. Kritizoval Figeľovu politiku nízkych cien a opozíciu obvinil z toho, že na nešťastie čakala. Podobne reagoval aj Počiatek.

"Trh konštatuje, že cena má vplyv na kvalitu, pretože ten enormný tlak, ktorý Figeľ zaviedol, ide až po posledného robotníka," poznamenal šéf rezortu dopravy v relácii TV Markíza Na telo. "Tá sieť subdodávateľov proste stláča ceny na tom konci do takej miery, že tam dochádza k rôznym kompromisom," dodal. Robotníci potom podľa neho často pracujú vo veľmi komplikovaných podmienkach a na hranici bezpečnosti.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nicholsonová chce sprísniť podmienky pre bezplatné obedy
<< predchádzajúci článok
Muž prechádzal cez cestu mimo priechodu, bolo mu to osudné

Fico sa pre Kurimany podlo naváža do opozície, zúri Sulík - diskusné fórum čitateľov

zo všetkého12.11. 12:27:49
Otázka12.11. 15:21:24
Fico sa pre Kurimany naváža do opozície...13.11. 8:20:42