Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2006

Ficovi dôveruje 45,5 percenta ľudíPredseda vlády a Smeru-SD Robert Fico má naďalej najvyššiu dôveru medzi ľuďmi. Začiatkom októbra mu dôverovalo 45,5 percenta občanov Slovenska. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu verejnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) - Predseda vlády a Smeru-SD Robert Fico má naďalej najvyššiu dôveru medzi ľuďmi. Začiatkom októbra mu dôverovalo 45,5 percenta občanov Slovenska. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky, ktorý agentúra MVK uskutočnila od 2. do 9. októbra na vzorke 1 119 respondentov. Za premiérom nasleduje prezident Ivan Gašparovič, ktorému dôveruje 21,8 percenta oslovených. V prvej päťke sú ešte šéf koaličnej SNS Ján Slota (18,9 %), minister vnútra a podpredseda Smeru Robert Kaliňák (13,0 %) a predseda ďalšej koaličnej strany ĽS-HZDS Vladimír Mečiar (12,0 %).

Prvý opozičný politik v rebríčku je predseda SMK Béla Bugár, ktorý obsadil s 10,9-percentnou podporou šieste miesto. Nasledujú predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda (9,7 %) a podpredsedovia tej istej strany Ivan Mikloš (8,0 %) a Iveta Radičová (7,3 %). Prvú desiatku uzatvára europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová (4,9 %). Na otázku "Ktorým osobnostiam verejného a politického života najviac dôverujete?" mohol každý respondent uviesť tri mená. Odpoveď "nedôverujem nikomu" uviedlo 14,1 percenta opýtaných.

Na otázku, komu najviac nedôverujú, respondenti najčastejšie uviedli meno šéfa ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara (36,2 %), šéfa národniarov Jána Slotu (35,8 %) a predsedu najsilnejšej opozičnej strany Mikuláša Dzurindu (33,3 %). V prvej päťke sú ešte predseda SMK Béla Bugár (27,2 %) a šéf Smeru-SD Robert Fico (17,9 %).

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zákon o popieraní genocídy Arménov je kontraproduktívny
<< predchádzajúci článok
ŠFRB by mal budúci rok poskytnúť úvery za 3,883 mld. Sk