Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2010

Fidesz nepovolí manželstvá homosexuálnym páromNová maďarská ústava neumožní manželstvá párov rovnakých pohlaví, keďže manželstvo zákonom prehlási len za zväzok medzi mužom a ženou. Takúto formuláciu presadzuje ...Zdieľať
homosexual Foto: topnews.in

BUDAPEŠŤ 21. októbra (WEBNOVINY) - Nová maďarská ústava neumožní manželstvá párov rovnakých pohlaví, keďže manželstvo zákonom prehlási len za zväzok medzi mužom a ženou. Takúto formuláciu presadzuje vládna strana Fidesz a jej koaličný partner Kresťanskodemokratická ľudová strana, ktoré majú v parlamente dvojtretinovú väčšinu. Opozičná Maďarská socialistická strana a strana Politika môže byť iná s takýmto návrhom nesúhlasia a tvrdia, že ústava tak postaví manželstvá homosexuálnych párov mimo zákon.

Parlamentný výbor na vypracovanie ústavy tiež navrhuje, aby sa právo hlasovania vo voľbách týkalo aj Maďarov žijúcich v zahraničí. Udelenie volebného práva pre zahraničných Maďarov presadzuje opäť Fidesz a kresťanskí demokrati, opozičné strany sú proti tomuto návrhu. Socialisti žiadajú, aby prijatiu novej ústavy predchádzala široká verejná diskusia. Fidesz chce, aby parlament rozhodol o ústave už túto jar.

SITA/MTI

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MAĎARSKO: Opäť hrozí znečistenie vodných tokov
<< predchádzajúci článok
Zatvorili bratislavské letisko pre výhražnú správu