Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. septembra 2010

Figeľ sa plánuje stretnúť aj so zástupcami UNASMinister dopravy Ján Figeľ (KDH) je pripravený stretnúť sa aj so zástupcami Únie autodopravcov Slovenska (UNAS), podobne ako nedávno s predstaviteľmi Združenia cestných ...Zdieľať
jaroslava polacek unas Foto: SITA/Michal Burza BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Minister dopravy Ján Figeľ (KDH) je pripravený stretnúť sa aj so zástupcami Únie autodopravcov Slovenska (UNAS), podobne ako nedávno s predstaviteľmi Združenia cestných dopravcov Česmad Slovakia. Potvrdil to v rozhovore po utorkovom HnClube venovanom financovaniu výstavby diaľnic. O stretnutie s ministrom dopravy požiadala únia autodopravcov začiatkom tohto týždňa s tým, že navrhla prerokovanie vzniku pracovnej komisie, ktorá by mala analyzovať fungovanie elektronického výberu mýta a pripomienky autodopravcov.


"Čo sa týka mýta, práve na túto tému bola zriadená pracovná skupina, ktorej súčasťou je aj Únia autodopravcov Slovenska a Česmad aj ďalší partneri," povedal Figeľ. Ako upresnil, pracovná skupina už bola zriadená v auguste a jej prvé zasadnutie by sa malo uskutočniť v októbri. Minister dopravy dodal, že komisia sa bude zaoberať otázkami zameranými na to, aby fungovanie mýta bolo spoľahlivejšie, efektívnejšie a presnejšie. "Práve toto fórum, ktoré sme zriadili v auguste, je odpoveďou na potrebné kroky. Komisia má naplánované stretnutie v októbri a všetko budeme postupne riešiť," uzavrel minister Figeľ.

UNAS, ktorá začiatkom roka zorganizovala protestné akcie proti podmienkam fungovania mýta, sa pravidelne sťažuje na nedostatky v mýtnom systéme. Poukazuje napríklad na nepresné účtovanie pri platení mýta. V otvorenom liste ministrovi dopravy únia uviedla, že pochybuje o čistom záujme ministerstva o autodopravcov vo vzťahu k výberu mýta. "Utvrdzuje nás v tom i skutočnosť, že na spoločnom jednaní so štátnym tajomníkom 19. augusta dostal sekčný riaditeľ príkaz na zvolanie komisie pre posúdenie fungovania výberu elektronického mýta, čo sa doposiaľ neudialo," dodal v liste za úniu jej predseda Jaroslav Polaček. Bežný dopravca nemá podľa únie možnosť, aby pri kontrole faktúr odhalil nepresné účtovanie mýtnych poplatkov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novela zákona o dráhach ide do 2. čítania
<< predchádzajúci článok
Starší muži sú zábudlivejší než ich rovesníčky

Figeľ sa plánuje stretnúť aj so zástupcami UNAS - diskusné fórum čitateľov