Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. júna 2011

Figeľ vymenoval za nového šéfa NDS Jána KotuľuMinister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ (KDH) vo štvrtok vymenoval do spojenej funkcie nového generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva ...Zdieľať
jan kotula Ján KotuľaFoto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) - Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ (KDH) vo štvrtok vymenoval do spojenej funkcie nového generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s (NDS) Jána Kotuľu. Doteraz bol prevádzkovým riaditeľom a podpredsedom predstavenstva NDS, pričom dočasne bol poverený vedením spoločnosti. Figeľ zároveň vymenoval na uvoľnené miesto podpredsedu predstavenstva Milana Gajdoša, informoval agentúru SITA hovorca ministra dopravy Martin Krajčovič.


Podľa informácií agentúry SITA Kotuľa i Gajdoš boli medzi trojicou vybraných kandidátov na obsadenie uvoľnených postov na čele diaľničnej spoločnosti. Gajdoš už v minulosti vo firme pôsobil ako finančný riaditeľ a člen predstavenstva. Teraz nahradil Kotuľu aj na poste prevádzkového riaditeľa. Tretím uchádzačom, spomedzi ktorých si minister dopravy mohol vybrať, bol generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy, pozemných komunikácií a investičných projektov na ministerstve dopravy Milín Kaňuščák.

Spojené funkcie na čele NDS boli voľné od 12. mája, kedy Figeľ odvolal jej bývalého šéfa Alana Sitára pre sporné obstarávania niektorých služieb.

Kotuľa pred vymenovaním na čelo NDS nepovažoval za výhodu svoje súčasné pôsobenie vo vedení firmy. "Myslím, že to nie je výhoda. Pán Gajdoš zakladal diaľničnú spoločnosť a donedávna v nej pôsobil. Pán Kaňuščák robil na Slovenskej správe ciest, z ktorej vznikla NDS. Obaja majú minimálne také skúsenosti ako ja, takže nemám nijakú výhodu," povedal nedávno Kotuľa pre agentúru SITA. Obaja jeho konkurenti sa podľa neho v problematike vyznajú rovnako ako on.

V konkurze na šéfa diaľničnej spoločnosti, ktoré sa uskutočnilo na ministerstve dopravy 9. júna, sa zúčastnilo 18 z prihlásených 19 záujemcov. Kandidátov hodnotila päťčlenná komisia vedená vedúcim služobného úradu na ministerstve dopravy Petrom Machom. Ďalšími členmi komisie boli hlavný radca ministra dopravy Marián Kolník, riaditeľka sekcie riadenia projektov na ministerstve dopravy Eva Dulebová, predseda dozornej rady NDS Ján Králik a generálny riaditeľ Výskumného ústavu dopravného, a.s. v Žiline Ľubomír Palčák.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Balkóny na univerzitnom internáte v Nitre sú prehnité
<< predchádzajúci článok
Grécke odbory zvolali na budúci týždeň generálny štrajk