Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

26. decembra 2019

Film na Netflixe rozzúril kresťanských extrémistov v Brazílii, zaútočili zápalnými fľašami


Tagy: film útok

Skupina kresťanských extrémistov zaútočila na Štedrý večer na sídlo brazílskej filmovej spoločnosti, ktorá si pohnevala radikálnych kresťanov parodickým filmom o Ježišovi Kristovi. Vo štvrtok sa na ...Zdieľať
nerdwallet_millennial_money_subscriptions_44265 668626b8ab934183a2b0656818f7ba27 676x494 26.12.2019  - Skupina kresťanských extrémistov zaútočila na Štedrý večer na sídlo brazílskej filmovej spoločnosti, ktorá si pohnevala radikálnych kresťanov parodickým filmom o Ježišovi Kristovi. Vo štvrtok sa na internete objavilo video, v ktorom sa k zodpovednosti za útok prihlásila organizácia Veliteľstvo ľudového národného povstania.


Na videu vidno troch zamaskovaných mužov, z ktorých jeden číta vyhlásenie a má zmodulovaný hlas. Následne vidno zábery samotného útoku, počas ktorého členovia skupiny hádžu na budovu v Rio de Janeiro zápalné fľaše, známe aj ako Molotovove koktaily.

Podľa agentúry The Associated Press (AP) pri útoku nikto nebol zranený, menší požiar zakrátko zlikvidovali policajti.

Hnev kresťanských extrémistov vyvolal krátky film s názvom Prvé pokušenie Krista, ktoré natočila známa brazílska humoristická skupina Porta dos Fundos pre brazílsky Netflix. Film sa pohráva s myšlienkou, že Ježiš Kristus bol gej. Podľa jeho kritikov to však vôbec nie je vtipné a naopak ide o vážne rúhanie.

Brazílski strážcovia mravnosti zorganizovali dokonca petíciu za zákaz tohto filmu, pod ktorou sú už dva milióny podpisov.

"Krajina tieto nenávistné útoky prežije, a nakoniec zvíťazí láska a sloboda vyjadrovania," komentovala situáciu humoristická skupina Porta dos Fundos.


Zdroj: Webnoviny.sk - Film na Netflixe rozzúril kresťanských extrémistov v Brazílii, zaútočili zápalnými fľašami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: film útok
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Filoména je familiárna
<< predchádzajúci článok
Ed Sheeran si Instagrame zmenil profilovú fotku, ktorou naznačil svoje plány

Film na Netflixe rozzúril kresťanských extrémistov v Brazílii, zaútočili zápalnými fľašami - diskusné fórum čitateľov