Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. decembra 2019

FILMOVÝ SVET SMÚTI: Zomrel známy americký herec, známy z filmu MASHNa archívnej snímke z 9. novembra 2013 je americký herec René Auberjonois v Los Angeles. Auberjonois zomrel v nedeľu 8. decembra 2019 vo veku 79 rokov. Herec skonal vo svojom dome v Los Angeles na rakovinu pľúc. Preslávil sa najmä rolou ...Zdieľať
Na archívnej snímke z 9. novembra 2013 je americký herec René Auberjonois v Los Angeles. Auberjonois zomrel v nedeľu 8. decembra 2019 vo veku 79 rokov. Herec skonal vo svojom dome v Los Angeles na rakovinu pľúc. Preslávil sa najmä rolou Otca Mulcahyho vo filme MASH. Foto: TASR/AP
Los Angeles 9. decembra (TASR) - Americký herec René Auberjonois, ktorého preslávila rola otca Mulcahyho z filmu MASH, zomrel v nedeľu vo veku 79 rokov. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP.


"S hlbokým smútkom v srdci oznamujeme, že nás dnes René navždy opustil," uvádza sa vo vyhlásení na hercovej webovej stránke. Jeho syn pre agentúru AP uviedol, že Auberjonois skonal vo svojom dome v Los Angeles na rakovinu pľúc.

Auberjonois sa stal známym ako vojenský kňaz - otec Mulcahy - vo filme MASH z roku 1970. Objavil sa v mnohých ďalších filmoch ako King Kong, Veľký autobus či Policajná akadémia 5: Nasadenie v Miami Beach. Zahral si aj jednu z hlavných postáv v televíznom sitcome Benson (1980 - 1986) či postavu meňavca Oda v seriáli Star Trek: Deep Space Nine (1993 - 1999).

René Auberjonois sa narodil v roku 1940 v New Yorku. S rodinou vyrastal v Paríži, New Yorku a Londýne. Jeho starý otec bol známy švajčiarsky maliar a otec Fernand zase spisovateľ. Jeho matka bola princezná Laure Louise Napoleon Eugénie Caroline Muratová, prapravnučka kráľa Sicílie Joachima Murata a jeho manželky Caroline, sestry francúzskeho cisára Napoleona Bonaparta.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Projekt Veda v divadle pokračuje s astrofyzikom a archeológom
<< predchádzajúci článok
Zomrel zakladajúci dirigent Štátneho komorného orchestra Žilina

FILMOVÝ SVET SMÚTI: Zomrel známy americký herec, známy z filmu MASH - diskusné fórum čitateľov