Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby do VÚC 2013

03. novembra 2013

Financie prichádzajúce do kraja treba prerozdeliť spravodlivejšie



Obchodný manažér Marek Ďurán (27) kandiduje na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za Ľudovú stranu Naše Slovensko.



Zdieľať
Marek Ďurán Foto: TASR/František Iván
 
Košice 3. novembra (TASR) – Obchodný manažér Marek Ďurán (27) kandiduje na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za Ľudovú stranu Naše Slovensko.


V rámci kraja chce spravodlivejšie prerozdelenie finančných prostriedkov, zdôrazňuje tiež, že zákon musí platiť pre každého rovnako. Rozhovor s M. Ďuránom je súčasťou projektu, v ktorom TASR predstavuje kandidátov vo voľbách na predsedov vyšších územných celkov (VÚC).


Prečo ste sa rozhodli kandidovať za predsedu KSK?
Na post predsedu KSK som sa rozhodol kandidovať, pretože si myslím, že zmeny sa musia robiť nielen na parlamentnej úrovni, ale aj na úrovni samosprávnych krajov.

V čom vidíte svoje prednosti na tento post, aké osobné skúsenosti ponúkate voličom?
Mojou hlavnou prednosťou je, že som mladý človek, ktorý nie je poznačený režimom spred roku 1989, ako ešte stále väčšina dnešných politikov. Mojimi skúsenosťami sú osobné stretnutia s občanmi nielen v Košickom kraji, ktorým aktuálne vládne strany nevedia alebo nechcú pomôcť.

Čo chcete predovšetkým zmeniť, aké sú vaše programové priority?
Hlavnými prioritami bude spravodlivejšie prerozdelenie finančných prostriedkov prichádzajúcich do kraja a budem konať tak, aby zákon platil pre všetkých rovnako.

Košický kraj zápasí s vysokou nezamestnanosťou, ako by ste chceli prispieť k riešeniu tohto problému?
V súčasnosti máme v našom kraji veľké množstvo nekvalifikovaných, buď dobrovoľne, alebo nedobrovoľne nezamestnaných, ktorých je dôležité zamestnávať napríklad aj pri úpravách a zveľaďovaní obcí, miest a okolia ciest. Samozrejme, toto je len jedno z viacerých riešení, ako im dať prácu.

Máte v pláne nejaké opatrenia v oblasti riešenia rómskej otázky na úrovni KSK? Napríklad v oblasti stredného školstva?
Dôležité je, aby sme nerobili rozdiely a aby, ako som už spomenul, zákon platil pre všetkých rovnako. To znamená, že ak pedagogická rada školy, psychológ, alebo akákoľvek inštitúcia na to kvalifikovaná rozhodne, že daný žiak nemá dostatočné schopnosti, aby zvládal daný odbor, nemôže byť na úkor ostatných žiakov znižovaná úroveň výučby. Z podobného dôvodu nesúhlasím ani so zlučovaním gymnázií a stredných odborných škôl a učilíšť, ako sa stalo napríklad aj v meste Dobšiná.

Plánujete nejaké zmeny v oblasti regionálneho rozvoja, školstva, nemocníc, sociálnej starostlivosti či dopravy?
Myslím, že predchádzajúcimi odpoveďami som na túto otázku odpovedal v dostatočnej miere.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Opozícia zatiaľ kandidáta na šéfa NKÚ nedá
<< predchádzajúci článok
Slováci a Rakúšania sú majstrami v sporení v regióne SVE