Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. februára 2019

Finančná správa podporí dobrovoľné plnenie daňových povinnostíFinančná správa chce nenásilnou formou zlepšiť výber daní. K dosiahnutiu tohto cieľa plánuje napríklad zasielanie priateľských upozornení pri porušení ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta
Bratislava 15. februára (TASR) - Finančná správa chce nenásilnou formou zlepšiť výber daní. K dosiahnutiu tohto cieľa plánuje napríklad zasielanie priateľských upozornení pri porušení povinností, rozširovanie elektronickej komunikácie, rozdelenie platiteľov daní do Indexu daňovej spoľahlivosti, ale aj ďalšie opatrenia. Na podporu dobrovoľného plnenia daňových povinností pripravila finančná správa spolu s Európskou komisiou akčný plán.


"Ide o súbor opatrení, ktoré sa budú postupne zavádzať do praxe," uviedla hovorkyňa finančnej správy Drahomíra Adamčíková. Súčasťou akčného plánu je okrem iného aj rozvoj informačného a komunikačného systému, podpora začínajúcim podnikateľom či vzdelávanie verejnosti v daňovej oblasti.

Podľa Adamčíkovej by mala podnikateľov, ale aj iných platcov daní, presvedčiť vyššia dôvera voči daňovému systému, z toho plynúci lepší postoj verejnosti, a tiež poskytovanie ľahko dostupných služieb. Finančná správa chce zároveň obmedziť príležitosti na neplnení daňových povinností.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predstavitelia KĽDR prišli do Pekingu pred stretnutím Trumpa s Kimom
<< predchádzajúci článok
Voči plastickému chirurgovi Yasinnovi G. sú v SR tri konania

Finančná správa podporí dobrovoľné plnenie daňových povinností - diskusné fórum čitateľov