Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2022

Fínsko výrazne obmedzí vstup Rusov na svoje územie a zredukuje vydávanie víz, chce jednotný postup v celom SchengeneFínsko sa podľa verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti Yle chystá výrazne obmedziť vstup ruských občanov na svoje územie a zredukovať vydávanie víz. O tomto kroku fínska vláda ...Zdieľať
finland_russia_85293 0dc83b373f044c76aa11e504a6092b91 676x451 23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Fínsko sa podľa verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti Yle chystá výrazne obmedziť vstup ruských občanov na svoje územie a zredukovať vydávanie víz.


O tomto kroku fínska vláda diskutuje vzhľadom na to, že osobná preprava z Ruska sa v porovnaní s minulým týždňom zdvojnásobila po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil mobilizáciu.


„Fínsko sa zároveň snaží zabezpečiť, aby sa reštrikcie uplatnili jednotne v celej schengenskej zóne," uviedla Yle.

Reštrikcie, ktoré Helsinki chystajú, sa nebudú týkať tých Rusov, ktorí vo Fínsku chcú navštíviť svojich príbuzných. Informuje o tom portál news.sky.com.Zdroj: Webnoviny.sk - Fínsko výrazne obmedzí vstup Rusov na svoje územie a zredukuje vydávanie víz, chce jednotný postup v celom Schengene © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavský Správny súd hľadá sudcov, jeho predsedníčka vyhlásila výberové konanie na 14 voľných miest
<< predchádzajúci článok
Na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie zostali dvaja kandidáti, zvyšní dvaja nemali bezpečnostnú previerku