Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júla 2009

Firma Interblue Group si obnovila licenciu



Firma Interblue Group, ktorej Slovensko predalo emisie za dve miliardy korún, si podľa amerického obchodného registra opäť obnovila licenciu. Ako odznelo v hlavnej spravodajskej relácii televízie Markíza, ...



Zdieľať
BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) - Firma Interblue Group, ktorej Slovensko predalo emisie za dve miliardy korún, si podľa amerického obchodného registra opäť obnovila licenciu. Ako odznelo v hlavnej spravodajskej relácii televízie Markíza, zároveň si zmenila aj internetovú stránku. Jej kódy však vedú k malej firme v dedinke Liptovský Ondrej. Jej majiteľ tvrdí, že o Interblue Group nikdy nepočul.


Slovenskí tvorcovia internetovej stránky Interblue Group si nedali veľmi záležať. Jednoducho skopírovali z internetu texty na tému emisií, umiestnili ich na stránku a z autorských práv si ťažkú hlavu vôbec nerobili, odznelo na Markíze. Presne tie isté slová, ktorými sa firma prihovára svetu, napísala bývalá vysoká predstaviteľka OSN, Holanďanka Joke Waller-Hunterová. Okrem textov je však na novom webe firmy zaujímavé aj to, že kód ukazuje tento raz na liptovského živnostníka, ktorý robí internetové stránky. "To bude nejaký preklep alebo neviem akým činom, ale neviem si to vysvetliť," povedal. Iný programátor však tvrdí, že podobnosť stránok, ktoré robila liptovská firma a Interblue Group je vysoká. "Je to na úrovni 80 až 90 percent," tvrdí.

Firma Interblue Group si medzičasom obnovila licenciu. "Všetky právne náležitosti bežia ďalej," informovala hovorkyňa Ministerstva životného prostredia SR Jana Kaplanová. Premiér Fico ale aj ministerstvo životného prostredia začínajú podľa TV Markíza postupne cúvať. A stále častejšie hovoria o možnom zrušení zmluvy. "S tými kvótami, za ktoré už štát obdržal peniaze, k tým sa už pravdepodobne štát nebude môcť právne dostať," skonštatoval právnik Peter Chrašč. Podľa týždenníka Trend ich firma Interblue Group už totiž predala do Japonska. Mali na nich zarobiť až 60 miliónov eur, čo je takmer dve miliardy korún. Na celý biznis pritom nepotrebovala firma ani cent.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Sklad automobilov v Ríme zachvátil veľký požiar
<< predchádzajúci článok
Česká Strana zelených chce ísť do volieb s pirátmi