Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. augusta 2009

Firme SkyEurope hrozí od utorka zastavenie letov z PrahyLetisko Praha prestane od utorka 1. septembra poskytovať spoločnosti SkyEurope služby do doby, kým letecký prepravca neobnoví dohodnuté pravidelné predplatby. "V prípade, že behom zajtrajšieho dňa ...Zdieľať
BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Letisko Praha prestane od utorka 1. septembra poskytovať spoločnosti SkyEurope služby do doby, kým letecký prepravca neobnoví dohodnuté pravidelné predplatby. "V prípade, že behom zajtrajšieho dňa bude doručená hotovosť, je naša spoločnosť pripravená okamžite znovu začať poskytovať služby do výšky uhradených záloh," uviedla v pondelok hovorkyňa Letiska Praha Eva Krejčí. Reakciu spoločnosti SkyEurope sa agentúre SITA zatiaľ nepodarilo získať.


Letisko Praha pre spoločnosť SkyEurope doteraz zabezpečovalo komplexné služby spojené s odbavením lietadiel a cestujúcich. Pasažierom, ktorých let nebude realizovaný, odporúča letisko obrátiť sa na SkyEurope, a to buď telefonicky alebo prostredníctvom internetu.

Spoločnosť SkyEurope, ktorá je v reštrukturalizácii a pod súdnou ochranou pred veriteľmi, už prevádzkuje od 15. augusta na bratislavskom letisku lety z Viedne. K tomuto opatreniu musel letecký dopravca pristúpiť po tom, čo mu viedenské letisko prestalo poskytovať služby pre nezaplatenie dlhu do stanoveného termínu. SkyEurope chcela prevádzkovať viedenské linky v Bratislave dočasne do 19. augusta, keďže sa zatiaľ nedohodla na ich návrate do Schwechatu, zabezpečuje ich naďalej na bratislavskom letisku.

SITA/ČIA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SkyEurope zatiaľ platí letisku za poskytnuté služby (21. 8. 2009)
 Na zastavení letov SkyEurope z Viedne sa zatiaľ nič nemení (20. 8. 2009)
 Bratislavské letisko víta rožšírenie pôsobenia SkyEurope (20. 8. 2009)
 Bratislavské letisko nevie, kedy sa SkyEurope vráti do Viedne (19. 8. 2009)
 Stále nie je známe, kedy SkyEurope obnoví lety vo Viedni (18. 8. 2009)
 Bratislavské letisko si prihlásilo pohľadávky voči SkyEurope (17. 8. 2009)
 Rakúski investori poskytnú SkyEurope 16,5 milióna EUR (31. 7. 2009)
 Zadržané lietadlo SkyEurope je naďalej v Paríži (29. 7. 2009)nasledujúci článok >>
Kauzy MŽP SR majú podľa Čaploviča posúdiť odborníci
<< predchádzajúci článok
Pred Slovenským inštitútom v Budapešti našli podozrivý balíček