15. apríla 2018

Fízeľ skončil tretí na juniorskom Európskom pohári v džude

Na juniorskom turnaji Európskeho pohára v Petrohrade skončil slovenský džudista Marius Fízeľ na treťom mieste. V rozhodujúcom súboji o pódiové umiestenie ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann
Petrohrad 15. apríla (TASR) – Na juniorskom turnaji Európskeho pohára v Petrohrade skončil slovenský džudista Marius Fízeľ na treťom mieste. V rozhodujúcom súboji o pódiové umiestenie zvíťazil nad domácim Rusom Alexandrom Peršinom na ippon.

Dovedna Fízeľ vybojoval štyri zápasy a len v jednom prehral. Víťazstvá, ktoré zvládol vždy na ippon, si pripísal s Azerbajdžancom Behzadim, Holanďanom Bulthuisom, v semifinále nestačil na Japonca Jamagučiho, no v repasáži zdolal Peršina a obsadil tretiu priečku. Na turnaji štartovalo 259 juniorov a junioriek zo 17 krajín.