06. januára 2016

Florida natiahla rekordnú šnúru, Pánikov debut za Chicago sa odkladá

Lavička Chicago Blackhawks počas zápasu s Pittsburgh Penguins v utorok 5. januára 2015 v Pittsburgu. Foto: TASR/AP
New York 6. januára (TASR) - Úradujúci šampión NHL Chicago Blackhawks vyhral v noci na stredu na ľade Pittsburghu Penguins 3:2 po predĺžení a natiahol víťaznú šnúru v zámorskej súťaži na štyri zápasy. "Jastrabi" premárnili dvojgólové vedenie, keď domáci v tretej tretine vyrovnali zásluhou presných zásahov Sidneyho Crosbyho a Krisa Letanga, napokon však hostia vybojovali dva body. V štvrtej minúte predĺženia rozhodol o ich triumfe svojím druhým gólom v stretnutí Rus Artemij Panarin. V zostave Chicaga napokon ešte chýbal slovenský hokejista Richard Pánik, vybavovanie jeho víz totiž trvá dlhšie, než sa čakalo. Marián Hossa odohral za Blackhawks 20:37 min., vyslal na súperovu bránku jednu strelu a pripísal si plusový bod.

Vo famóznych výkonoch pokračujú hráči Floridy, Panthers triumfovali na ľade Buffala 5:1 a natiahli rekordnú klubovú víťaznú sériu na 10 stretnutí. Skóre otvoril český veterán Jaromír Jágr, pre ktorého to bol 736. gól v profiligovej kariére a už iba päť mu chýba k vyrovnaniu Bretta Hulla, historicky tretieho najlepšieho strelca NHL.

V ôsmich nočných zápasoch Slováci nebodovali.