Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. októbra 2020

Forbes zverejnil rebríček najbohatších Slovákov, majú za sebou rok striedavých úspechovNajbohatším Slovákom je podľa rebríčku magazínu Forbes opäť developer a majiteľ skupiny HB ...Zdieľať
rudolf hruby 676x457 18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Najbohatším Slovákom je podľa rebríčku magazínu Forbes opäť developer a majiteľ skupiny HB Reavis Ivan Chrenko s majetkom 1,65 miliardy eur.


Na druhom mieste zostal Jaroslav Haščák z Penty, ktorý sa už dostal cez miliardovú hranicu a na tretie miesto sa dostal najväčší spolumajiteľ antivírusovej spoločnosti Eset Miroslav Trnka s odhadovaným majetkom 700 miliónov eur. Najbohatší Slováci majú pritom podľa magazínu za sebou rok striedavých úspechov.

Kým prvá dvojica zveľadila majetok, ďalších priemyselníkov, ktorí boli vlani v prvej päťke, napríklad Tomáša Chreneka z Moravia Steel a Minerfinu, či Milana Fiľa, spolumajiteľa papierenského závodu Mondi SCP, na popredných priečkach nahradili zástupcovia IT odboru. Hneď za Miroslavom Trnkom sa totiž na štvrtej a piatej pozícii ocitli jeho partneri v podnikaní Peter Paško a Rudolf Hrubý.

Celkovo disponuje 32 najbohatších Slovákov bohatstvom na odhadovanej úrovni 11,9 miliardy eur. Toto číslo sa medziročne zvýšilo iba nepatrne. Výsledky firiem členov rebríčka za vlaňajšok, z ktorých magazín pri hodnotení vychádzal, pritom ešte nezohľadňujú vplyv koronakrízy. Jej finančné dôsledky sa prejavia až v ďalšom ročníku rebríčka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Forbes zverejnil rebríček najbohatších Slovákov, majú za sebou rok striedavých úspechov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikas: Účasťou na celoplošnom testovaní môžu ľudia ovplyvniť vývoj pandémie koronavírusu na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Koronavírus v Česku má víkendový rekord a stovky ľudí sú vo vážnom stave

Forbes zverejnil rebríček najbohatších Slovákov, majú za sebou rok striedavých úspechov - diskusné fórum čitateľov