Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Šport    F1

12. mája 2019

Formula 1 môže vykrvácať, varuje riaditeľ legendárneho HockenheimringuOrganizátori Veľkej ceny Nemecka F1 na okruhu Hockenheimring informovali, že jej ďalšia budúcnosť je ohrozená. Dôvodom sú finančné problémy. Vo svojom vyhlásení tiež ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Hockenheim 12. mája (TASR) – Organizátori Veľkej ceny Nemecka F1 na okruhu Hockenheimring informovali, že jej ďalšia budúcnosť je ohrozená. Dôvodom sú finančné problémy. Vo svojom vyhlásení tiež vyzvali kompetentných, aby nenechali tento šport vykrvácať tým, že dopustia, aby z programu vypadli tradičné okruhy.


“Ak je členský poplatok rozhodujúcim faktorom, situácia pre nás vyzerá veľmi zle. V takomto prípade je našou jedinou šancou zrušenie niektorej z veľkých cien, či potreba vlastníkov pridať do programu Veľkú cenu Nemecka,“ povedal výkonný riaditeľ Hockenheimringu Georg Seiler.

Tohtoročnú VC Nemecka zachránil na poslednú chvíľu Mercedes, ktorý sa stal hlavným sponzorom pretekov po tom, ako vlastníci okruhu nedostali žiadnu finančnú podporu od regiónu ani zo štátu. V podobnej situácii sa nachádzajú aj vlastníci ďalších legendárnych okruhov v Barcelone, či v Silverstone.

“Ak sa zníži počet klasických pretekov, či dokonca úplne zmiznú z programu, môže tento šport vykrvácať. Verím, že nie je cieľom vlastníkov, aby sa jazdilo pred prázdnymi tribúnami,“ varoval Seiler. VC Nemecka je na programe 28. júla 2019.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Valverde má aj po vypadnutí z Ligy majstrov podporu vedenia Barcelony
<< predchádzajúci článok
Tri body z duelov proti favoritom Slovákov tešia

Formula 1 môže vykrvácať, varuje riaditeľ legendárneho Hockenheimringu - diskusné fórum čitateľov