Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2018

Fox News: Demokrati zrejme získajú väčšinu v Snemovni reprezentantovVoliči čakajú v rade vo volebnej miestnosti v Doylestowne počas polčasových volieb v Spojených štátoch v utorok 6. novembra 2018.Zdieľať
Voliči čakajú v rade vo volebnej miestnosti v Doylestowne počas polčasových volieb v Spojených štátoch v utorok 6. novembra 2018. Foto: TASR/AP
Washington 7. novembra (TASR) - Opoziční demokrati zrejme získajú väčšinu kresiel v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu. Vyplýva to z prognózy americkej televízie Fox News, ktorá je blízka republikánom prezidenta USA Donalda Trumpa.


V prípade, že túto prognózu potvrdia výsledky utorkových kongresových volieb, demokrati by získali kontrolu nad dolnou komorou Kongresu po prvý raz po ôsmich rokoch.

Podľa televízie Fox News by strata väčšiny kresiel v Snemovni bola vážnym úderom pre prezidenta Trumpa a ohrozila by realizáciu jeho legislatívnej agendy v druhej polovici jeho funkčného obdobia. Potenciálne by tiež mohla ohroziť cestu k vyšetrovaniu Trumpa, prípadne aj k jeho možnému impeachmentu.

Američania si v rámci supervolebného utorka volia všetkých 435 členov Snemovne reprezentantov. Okrem nich sa o znovuzvolenie uchádzalo aj 35 zo 100 senátorov. V hre tiež bolo 39 miest guvernérov jednotlivých štátov Únie.

Republikáni majú v súčasnosti väčšinu v oboch komorách Kongresu. Mnohí analytici vopred predpovedali, že by Republikánska strana mohla stratiť kontrolu nad Snemovňou reprezentantov, ale že si zrejme udrží väčšinu v Senáte.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Roskosmos: Na Medzinárodnej vesmírnej stanici došlo k poruche počítača
<< predchádzajúci článok
Trumpovi republikáni si podľa prognóz udržia väčšinu v Senáte

Fox News: Demokrati zrejme získajú väčšinu v Snemovni reprezentantov - diskusné fórum čitateľov