11. júna 2012

Francúzi remizovali s Angličanmi 1:1

Francúzsko - Anglicko 1:1 (1:1)

francuzsko anglicko DONECK 11. júna -

Futbalisti Francúzska remizovali s Angličanmi 1:1 v pondelňajšom zápase v základnej D-skupine na XIV. majstrovstvách Európy vo futbale. Skóre duelu v ukrajinskom Donecku otvoril v 30. min hlavičkou stopér Manchestru City Joleon Lescott. O vyrovnanie sa postaral o deväť minút neskôr jeho klubový spoluhráč Samir Nasri. V pondelok je v "déčku" na programe ešte súboj Ukrajina - Švédsko (20.45 h SELČ).

Výsledok - pondelok:
D-skupina (Doneck/Ukr.):
Góly: 39. Nasri - 30. Lescott, ŽK: 34. Oxlade-Chamberlain, 71. A. Young (obaja Angl.), rozhodovali: Rizzoli - Faverani, Stefani (všetci Tal.)

Francúzsko: Lloris - Debuchy, Rami, Mexés, Evra - A. Diarra - Cabaye (84. Ben Arfa), Nasri, Malouda (85. Martin), Ribéry - Benzema
Anglicko: Hart - G. Johnson, Terry, Lescott, Ashley Cole - Milner, Gerrard, Parker (78. Henderson), Oxlade-Chamberlain (77. Defoe) - Welbeck (90.+ Walcott), A. Young

Francúzi začali aktívnejšie, častejšie boli pri lopte, ale neutvorili si gólovú šancu. Prvú nebezpečnú strelu vyslal v 11. min Nasri, ale Hart nemusel zasahovať. O štyri minúty Ashley Young krásne vysunul Milnera, ten obišiel aj gólmana, ale z uhla ľavačkou netrafil prázdnu bránku. Úvodný gól stretnutia dal v 30. min stopér Manchestru City Lescott, ktorý hlavičkou zužitkoval priamy kop Gerrarda. O pät minút neskôr mohol vyrovnať Alou Diarra, ale jeho fantastickú hlavičku vyrazil reflexívne Hart. Francúzi neboli úspešní ani pri následnej dorážke. O vyrovnanie sa postaral v 39. min umiestnenou strelou spoza pokutového územia Nasri. V záverečnej minúte prvého dejstva sa ešte peknou individuálnou akciou prezentoval kanonier Benzema, stroskotal však na pozornom anglickom brankárovi.
Lepší vstup do druhej štyridsaťpäťminútovky mali Angličania, ale udrieť mohli na druhej strane Francúzi. Rýchla kombinačná akcia sa skončila spätnou prihrávkou Evru na hranicu "malého vápna", na rohový kop ju upratal Gerrard. V 65. min skúšal šťastie strelou spoza šestnástky Benzema, ale Hart bezpečne kryl jeho pokus. Štvrťhodinu pred koncom riadneho hracieho času mohol nakloniť misky váh na stranu "Les Bleus" Ribéry, z uhla však nebol úspešný. Na konci 80. min strieľal hlafvolejom Cabaye, jeho pokus tečovali Angličania na rohový kop. Nudný druhý polčas už viac vzruchu nepriniesol, Francúzi sa s Angličanmi rozišli nerozhodne 1:1.