Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. januára 2013

Francúzi ukážu život Mohameda v komikse, Turci hlásia bojkotPlán francúzskeho satirického magazínu vydať životopis proroka Mohameda v komiksovej forme narazili na kritiku zo strany tureckej vlády. Ibrahim Kalin, blízky poradca tureckého premiéra ...Zdieľať
mohamed and karikatura ANKARA 1. januára (WEBNOVINY) – Plán francúzskeho satirického magazínu vydať životopis proroka Mohameda v komiksovej forme narazili na kritiku zo strany tureckej vlády.


Ibrahim Kalin, blízky poradca tureckého premiéra Recepa Tayyipa Erdogana, označil zámer časopisu Charlie Hebdo za "provokáciu" a moslimom odporučil, aby komiks ignorovali. Týždenník deň predtým informoval, že komiks o zakladateľovi islamu plánuje vydať v stredu. Komiks je podľa týždenníka založený na výskume, ktorý uskutočnili moslimskí bádatelia a má plniť vzdelávaciu funkciu.

"Šéfredaktor magazínu Charlie Hebdo tvrdí, že komiks nebude urážať moslimov. Prezentovať proroka islamu ako postavu z komiksu je však samo o sebe nesprávne," uviedol Kalin v pondelok v príspevku na internetovej sieti Twitter. "Bez ohľadu na to, čo tvrdí Charlie Hebdo, ide o provokáciu. Moja rada pre moslimov znie: ignorujte to, nedávajte im to, čo chcú," dodal poradca tureckého premiéra.

Charlie Hebdo už v minulosti niekoľkokrát uverejnil satirické obrázky s prorokom Mohamedom, čím vyvolal negatívne reakcie moslimov, ktorí považujú zobrazovanie podoby zakladateľa svojho náboženstva za svätokrádež. Časopis však tvrdí, že kontroverznými aktivitami chcel podporiť slobodu prejavu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Američania preskočili útes, schválili vyššie dane a škrty
<< predchádzajúci článok
Prezident Putin vyzval Rusov na jednotu, tí naňho šomrú

Francúzi ukážu život Mohameda v komikse, Turci hlásia bojkot - diskusné fórum čitateľov