Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. júna 2012

Francúzska vláda si utiahne opasok, ide ušetriť miliardu eurFrancúzska vláda zmrazí v tomto roku časť svojich plánovaných výdavkov v hodnote jednej miliardy eur. V utorok o tom informoval francúzsky minister pre rozpočet Jerome Cahuzac. K tejto úspore ...Zdieľať
spanielsko francuzsko PARÍŽ 26. júna (WEBNOVINY) - Francúzska vláda zmrazí v tomto roku časť svojich plánovaných výdavkov v hodnote jednej miliardy eur.


V utorok o tom informoval francúzsky minister pre rozpočet Jerome Cahuzac. K tejto úspore prispejú všetky ministerstvá okrem rezortov školstva, vnútra a spravodlivosti.

Francúzska vláda potrebuje ušetriť do 10 mld. eur, aby v tomto roku dosiahla cieľový rozpočtový deficit. V pondelok to uviedol francúzsky minister financií Pierre Moscovici. Vláda v Paríži sa zaviazala znížiť rozpočtový schodok v roku 2012 na 4,5 % HDP z vlaňajších 5,2 % HDP.

Podľa Maastrichtských kritérií by mali členské krajiny eurozóny udržať rozpočtový deficit pod hranicou troch percent hrubého domáceho produktu a v čase rastu ekonomiky by mali dosahovať vyrovnané, alebo dokonca prebytkové hospodárenie. Francúzska vláda predloží revíziu štátneho rozpočtu na základe výsledkov auditu verejných financií, ktoré majú byť známe začiatkom júla.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Trnave spoplatnili záchytné parkoviská
<< predchádzajúci článok
Štát bude vyplácať dôchodky solidárnejšie