24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2021

Francúzski aj nemeckí policajti zasahovali na nelegálnych večierkochÚčastníci večierkov porušili nočný zákaz vychádzania, ktorý vo Francúzsku platí od 18.00 h a netýka sa len ciest do zamestnania.Zdieľať
Francúzski aj nemeckí policajti zasahovali na nelegálnych večierkoch

Francúzska aj nemecká polícia pokutovali počas víkendu mnohých ľudí, ktorí porušili platné epidemiologické obmedzenia tým, že sa zúčastňovali na večierkoch. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.


Na sobotnej tajnej párty v Paríži sa zúčastnilo približne 100 ľudí. Zhruba rovnaký počet ľudí prišiel aj na obdobnú akciu v meste Orly ležiacom južne od Paríža, uviedla DPA.

Na večierku v Orly polícia podľa vyjadrenia na Twitteri v noci na nedeľu zadržala desať ľudí, pričom celkovo pokutovala 59 osôb. Účastníci večierkov porušili nočný zákaz vychádzania, ktorý vo Francúzsku platí od 18.00 h a netýka sa len ciest do zamestnania.

V Nemecku medzitým polícia rozohnala v noci na nedeľu v Berlíne večierok s 33 účastníkmi. Párty sa tam konala v prázdnej priemyselnej budove, ktorú polícia už nejaký čas monitorovala. O večierku sa dozvedela vďaka anonymnému tipu.

Polícia na mieste zaistila malé množstvo drog, jeden obušok a tiež peniaze - pravdepodobne vstupné na akciu. Do väzby, za prechovávanie drog, vzala nakrátko aj 38-ročného dídžeja. Polícia po zásahu budovu uzavrela a pokutovala ľudí, ktorí porušili predpisy.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/francuzski-aj-nemecki-policajti-zasahovali-na-nelegalnych-vecierkoch-cl750417.html