Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2024

Francúzsko chce pomôcť Ukrajine pri výrobe zbraníParíž chce posilniť schopnosť Kyjeva vyrábať zbraňové systémy na ukrajinskom území. Povedal to v sobotu francúzsky minister zahraničných vecí Stéphane Séjourné počas návštevy Kyjeva na spoločnom brífingu ...Zdieľať
awol_weapons_84163 445c8677405e4a918051d999c4a6006d 676x450 14.1.2024 (SITA.sk) - Paríž chce posilniť schopnosť Kyjeva vyrábať zbraňové systémy na ukrajinskom území. Povedal to v sobotu francúzsky minister zahraničných vecí Stéphane Séjourné počas návštevy Kyjeva na spoločnom brífingu so svojím ukrajinským náprotivkom Dmytrom Kulebom. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSme odhodlaní spoločne posilniť schopnosť Ukrajiny vyrábať zbraňové systémy na svojej vlastnej pôde,“ zdôraznil šéf francúzskej diplomacie. Séjourné dodal, že Paríž sa bude snažiť o zlepšenie právneho a organizačného rámca s cieľom zabezpečiť ďalší rozvoj spolupráce s Kyjevom.Zdroj: SITA.sk - Francúzsko chce pomôcť Ukrajine pri výrobe zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi najčastejšie útočia pri Marinke a Avdijivke, napriek leteckej podpore nevedia zlepšiť taktické pozície
<< predchádzajúci článok
Voľby hlavy štátu na Taiwane vyhral kandidát vládnej Demokratickej pokrokovej strany