Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. marca 2019

Francúzsko prehodnotí bezpečnostné opatrenia po násilných protestochNa snímke demonštrant stojí pred horiacou barikáciu pri Víťaznom oblúku v Paríži 16. marca 2019.Zdieľať
Na snímke demonštrant stojí pred horiacou barikáciu pri Víťaznom oblúku v Paríži 16. marca 2019. Foto: TASR/AP
Paríž 18. marca (TASR) - Francúzska vláda v nedeľu pripustila, že sa dopustila omylov pri reakcii na násilie, ktoré tento víkend poznačilo protesty hnutia tzv. žltých viest v centre Paríža. Informovala o tom agentúra DPA.


Premiér Édouard Philippe vo vyhlásení v nedeľu večer uviedol, že zvolený prístup k zaisťovaniu bezpečnosti "zle fungoval".

Philippe síce pochválil bezpečnostné sily za reakciu na sobotňajšie protesty, dodal však: "Analýza včerajších udalostí ukázala nedostatky pri realizácii, ktoré neumožnili potlačiť násilie a zabrániť konaniu protestujúcich."

Predseda vlády dodal, že tento pondelok predloží návrhy na zlepšenie francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi.

Protesty žltých viest v centre francúzskej metropoly v sobotu prerástli do násilia - demonštranti sa dostali do zrážok s policajtmi, pričom neďaleká budova bola zrejme podpálená.

Tieto protesty sa konali 18. víkend po sebe. Pred týždňom na nich zaznamenali dosiaľ najnižšiu účasť od ich novembrového začiatku, v dôsledku čoho viacero lídrov hnutia vyzvalo na posilnené demonštrácie v Paríži.

Túto sobotu protestovalo po celom Francúzsku približne 32.300 ľudí, o niečo viac než 28.600 účastníkov spred týždňa, vyplýva z údajov ministerstva vnútra. V Paríži sa však účasť zvýšila takmer štvornásobne, keď tam tentoraz demonštrovalo okolo 10.000 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA popreli správu o ponechaní 1000 vojakov v Sýrii
<< predchádzajúci článok
Boeing dokončuje aktualizáciu stabilizačného systému po havárii

Francúzsko prehodnotí bezpečnostné opatrenia po násilných protestoch - diskusné fórum čitateľov