Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2018

Francúzsko zavádza sankcie v spojitosti s chemickými zbraňamiFrancúzska vláda zavádza nové sankcie voči jednotlivcom a spoločnostiam podozrivým z napomáhania sýrskemu programu chemických zbraní. Oznámili to v piatok francúzske ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Paríž 18. mája (TASR) - Francúzska vláda zavádza nové sankcie voči jednotlivcom a spoločnostiam podozrivým z napomáhania sýrskemu programu chemických zbraní. Oznámili to v piatok francúzske ministerstvá financií a zahraničných vecí, informuje agentúra AP.


Sankcie zahŕňajú zmrazenie účtov troch jednotlivcov a deviatich spoločností spolupracujúcich so Sýrske vedecko-výskumným centrom, obviňovaným z výroby chemických zbraní pre vládu sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Francúzsko tvrdí, že spoločnosti z viacerých krajín dodávajú materiál na výrobu chemických zbraní vrátane sarínu.

Vo Francúzsku sa v piatok koná stretnutie vysokopostavených diplomatov zamerané na vznik nového orgánu, ktorý by lepšie identifikoval a trestal tých, čo používajú chemické zbrane.

Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW) v stredu potvrdila, že pri februárovom útoku v sýrskom meste Sarákib ležiacom v provincii Idlib bol pravdepodobne použitý chlór. Neuviedla však, ktorá zo strán konfliktu v Sýrií tento jedovatý plyn použila. Prieskumná misia OPCW dospela k záveru, že vo štvrti Talíl v Sarákibe boli 4. februára použité nádoby naplnené chlórovým plynom, ktorý sa z nich uvoľnil v dôsledku mechanického nárazu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košičania zabodovali na súťaži s produktom na zníženie nehodovosti
<< predchádzajúci článok
Európska komisia uznala, že lieky nie sú bežným tovarom

Francúzsko zavádza sankcie v spojitosti s chemickými zbraňami - diskusné fórum čitateľov