24hod.sk    Gala

12. októbra 2005

Fredy Aisy, porotca Miliónového tanca, je majstrom sveta v karate.

Tento víkend sa konali v Srbsku, v meste Nový Sad, majstrovstvá sveta v karate.

Vyhral ich náš tanečník a spevák Fredy Aisy, ktorý sa zviditeľnil ako porotca a zakladateľ reality šou Miliónový tanec. Karate sa venuje už 25 rokov a jeho príprava na preteky spočíva v celoživotnom tréningu fyzičky, ale hlavne ducha. Dosiahol už úroveň 24 dan. Tohtoročné majstrovstvá sveta sa mali konať v júni v Brazílii, ale z technických príčin boli zrušené a uskutočnili sa až tento mesiac v Srbsku. Fredy sa intenzívne pripravoval celý rok. V Novom Sade sa na majstrovstvách zúčastnila desaťčlenná slovenská výprava. Po štvornásobnom úspechu majstra Slovenska získal Fredy prvé miesto v kategórii Kata Team, trojčlenného družstva. „Karate je veľmi dlhá cesta, hľadanie dokonalosti a posúvanie vlastných hraníc. Je to pre mňa úžasné, spájať silu a ducha,“ povedal čerstvý majster sveta. Jeho cieľom je raz odovzdávať svoje skúsenosti v oblasti karate svojim žiakom.
Fredy momentálne odštartoval turné so svojou skupinou Fredy’s dance group. V dňoch 21. až 23. októbra pripravuje Fitness tour 21, kde sa bude vyučovať Latino, Tae-bo aerobic a Hip-hop bude viesť americký tanečník Pablo Malco, ktorý bol hosťom aj v Miliónovom tanci.

(pe)

Lasica: Lenže ja som iba komik
Večer so striptérkou

Fredy Aisy, porotca Miliónového tanca, je majstrom sveta v karate. - diskusné fórum čitateľov