Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Fusakle pomáhajú slovenským lesomLesy. Zdroje čistého vzduchu, psychickej vzpruhy, energie, inšpirácie. Stačí len krátka prechádzka a zlá nálada je preč. Podľa tohto by Slovensko mohlo patriť medzi najšťastnejšie krajiny na svete. Ale ...Zdieľať
2zj ydjw 676x451 5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Lesy. Zdroje čistého vzduchu, psychickej vzpruhy, energie, inšpirácie. Stačí len krátka prechádzka a zlá nálada je preč. Podľa tohto by Slovensko mohlo patriť medzi najšťastnejšie krajiny na svete. Ale realita je skôr na zaplakanie. Čoraz prázdnejšie kopce, vyťažené lesy, v tých, čo ešte majú stromy, sa objavuje čoraz viac ľudí a zver vytláča na sídliská.

Dizajn, ktorý pomáhaPreto chceme pomôcť. Spojili sme sa s chalanmi z The Žurnál, ktorí na tento problém upozornili už svojou kolekciou plagátov The Poustr. Tie spájajú šikovnosť lokálnych dizajnérov a krásy našej prírody.

Plagáty na stenu, ponožky na nohy


Ale nie je škoda nechať tieto pekné grafiky iba visieť v našich bytoch, prečo ich nezobrať napríklad na túru do ich prirodzeného prostredia? Preto sme z najobľúbenejších motívov národných parkov Malá Fatra od Kate Bednarčíkovej, Slovenský raj od Frenkyho Hříbala a Vysoké Tatry od Adriána Macha vyrobili limitovanú kolekciu ponožiek s názvom The Fusakle.

Kúpou kolekcie The Fusakle sa do ochrany prírody na Slovensku môže zapojiť každý. Z predaja každej krabičky poputujú 4 eurá do OZ My sme les.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Fusakle pomáhajú slovenským lesom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Disciplinárne konanie s Trnkom bude pokračovať, ku kauze sa už vyjadrila aj etická komisia
<< predchádzajúci článok
Bratislavský kraj má 20 nových prípadov COVID-19 za posledný deň. Väčšina ľudí sa nakazila v zahraničí

Fusakle pomáhajú slovenským lesom - diskusné fórum čitateľov