Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

14. júla 2010

FUTBAL-MS: Uruguajčanov privítali ako hrdinovUruguajská futbalová reprezentácia sa vo vlasti dočkala privítania ...Zdieľať
uruguay hraci Fanúšikom neprekážalo ani chladné počasie, vydržali na Diega Forlána a spol. čakať štyri hodiny.

Foto: SITA/AP
MONTEVIDEO 14. júla (WEBNOVINY) - Uruguajská futbalová reprezentácia sa vo vlasti dočkala privítania hodného hrdinov. Ulice Montevidea sa zaplnili po utorkovom prílete štvrtého tímu šampionátu v Juhoafrickej republike. Fanúšikom neprekážalo ani chladné počasie, vydržali na Diega Forlána a spol. čakať štyri hodiny. "Od zimy si necítim nohy, ale teraz je dôležitejšie ukázať hráčom, že sme na nich hrdí. Musíme sa im poďakovať," povedala 24-ročná Patrícia Rodríguezová odetá v národnej vlajke.

V centre mesta vzdal hold najúspešnejšiemu juhoamerickému tímu na MS 2010 prezident krajiny José Alberto Mujica Cordano. "Dali ste nám lekciu zo statočnosti a odvahy snívať," nechal sa počuť Mujica. "Sme dojatí, ale zo všetkého najviac vďační, veľmi vďační. Títo chlapci si zaslúžia uznanie, ale to, čo sa tu deje, prekonalo všetky naše očakávania," poďakoval sa davu fanúšikov tréner uruguajského výberu Óscar Tabárez.

SITA, Reuters, AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Modano pravdepodobne do Detroitu
<< predchádzajúci článok
Obranca Darryl Sydor ukončil hráčsku kariéru